Druhý nejbohatší Čech míří na americký loterijní trh. Komárkův Allwyn kupuje hráče v Illinois

Vstup na newyorskou burzu zatím Allwynu nevyšel. Místo toho si Karel Komárek nadělil nákup jedné americké loterie.

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

karel-komarek

Foto: KKCG

Miliardář a majitel skupiny KKCG Karel Komárek

0Zobrazit komentáře

Loterijní byznys Karla Komárka dostane další světový rozměr. Nadnárodní loterijní společnost Allwyn AG, která patří do skupiny KKCG českého miliardáře a druhého nejbohatšího Čecha, vstupuje na americký trh. S kanadským penzijním fondem Ontario Teachers‘ Pension Plan se dohodla, že od něj převezme firmu Camelot LS Group, která provozuje loterii v americkém státě Illinois. Finanční podmínky transakce firmy nezveřejnily.

Společnost Allwyn Entertainment už v listopadu uzavřela akvizici firmy Camelot UK Lotteries, která vlastní licenci na provoz prestižní britské Národní loterie. Majitelem firmy Camelot UK Lotteries byl rovněž kanadský penzijní fond. „Americký trh jsme vždy považovali za důležitou součást budoucího růstu společnosti Allwyn. Akvizice firmy Camelot LS Group je tím správným krokem,“ řekl k převzetí společnosti generální ředitel Allwynu Robert Chvátal.

Camelot LS Group spolupracuje i s loterijní společností Arkansas Scholarship Lottery, kterou provozuje vláda amerického státu Arkansas. Kromě toho má technologickou součást, která podporuje loterie v Evropě a Severní Americe. „Cílem Allwynu je vytvářet lepší loterie a pomáhat jim získávat více peněz na dobročinné účely,“ dodal Chvátal. Allwyn toho chce podle něj dosáhnout zejména prostřednictvím inovací a technologií.

Komárek je podle žebříčku českého magazínu Forbes druhým nejbohatším Čechem, hodnotu jeho majetku časopis v říjnu odhadl na 190,2 miliardy korun. Americký Forbes hodnotu Komárkova majetku k dnešnímu dni odhaduje na 7,5 miliardy dolarů (171 miliardy korun). Celosvětově tak patří Komárkovi 281. příčka mezi nejbohatšími lidmi.

Společnost Allwyn, která se dříve jmenovala Sazka Entertainment, provozuje loterie v Rakousku, České republice, Řecku, na Kypru a v Itálii. Licenci na provoz britské Národní loterie má na deset let, platit začne v únoru 2024. Karel Komárek chtěl zároveň se svou loterijní společností ve Spojených státech vstoupit na burzu, kvůli nepříznivým podmínkám na trhu se ale prozatím primární úpis akcií na newyorské burze odložil.

S přispěním ČTK.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym