Elon Musk koupí za 20 milionů dolarů další akcie Tesly. Představil také zatím nejlevnější Model 3

elonmusk

Šéf Tesly Elon Musk

0Zobrazit komentáře

Situace kolem Tesly, respektive Elona Muska a problémů s americkou Komisí pro cenné papíry (SEC) pomalu utichají a kalifornská automobilka se opět naplno věnuje zrychlování produkce a převodu firmy z červených čísel do zisku. Musk se totiž se SEC dohodl, že po uvedení nepravdivých informací ohledně převodu Tesly na soukromou společnost a vykoupení akcionářů zaplatí pokutu ve výši 20 milionů dolarů a odstoupí na tři roky z čela představenstva automobilky.

Součástí dohody bylo mimo jiné i zaplacení další pořádkové pokuty ve výši 20 milionů dolarů ze strany Tesly. To se Muskovi pochopitelně nelíbilo, a tak chce v nejbližší době situaci kompenzovat nákupem dalších akcií Tesly v hodnotě 20 milionů dolarů. Naznačuje to dokument, který firma publikovala prostřednictvím americké komise během středy.

„Mimo samotnou dohodu Elon informoval Teslu o tom, že od ní plánuje nakoupit další část akcií. Tesla očekává, že Elonovi prodá běžné akcie v hodnotě 20 milionů dolarů ihned, jakmile se otevře další okno pro nákup za aktuální tržní hodnotu,“ doplňuje dokument.

tesla-model3-blue1

Tesla Model 3

Jde tak o jakousi kompenzaci ze strany Muska Tesle, kterou chce naznačit, že se za celou situaci omlouvá a podniká všechny možné kroky k jejímu napravení. Internetová komunita si dělala z Muska srandu v souvislosti s jeho nepravdivými informacemi na Twitteru, kdy hlásal, že vyplatí investorům, kteří se při přechodu na soukromou společnost rozhodnou prodat svůj díl akcií, o 20 % vyšší cenu, přesněji 420 dolarů na akcii. Bylo by prý vtipné, kdyby při nákupu dalších akcií zaplatil právě tuto částku.

netflixoffice

Přečtěte si takéNetflix je zpět na koni. Za poslední čtvrtletí získal 7 milionů nových uživatelů a chce dál růstNetflix je zpět na koni. Za poslední čtvrtletí získal 7 milionů nových uživatelů a chce dál růst

Zatím nejdostupnější Model 3

To ale není zdaleka vše, co se momentálně v Tesle děje. Aby byla schopna automobilka navýšit prodeje a překlopit se do rozumného zisku, začíná americkým zákazníkům nabízet levnější Model 3, který lze v základní verzi s dojezdem téměř 420 kilometrů na jedno nabití pořídit za 45 tisíc dolarů (1 milion korun). Až dosud byl dostupný pouze model s cenou 54 tisíc s dojezdem téměř 500 kilometrů na jedno nabití nebo 64 tisíc dolarů s lepší akcelerací a možností všech upgradů.

model3

Konfigurátor Tesly Modelu 3 s nynější nejlevnější variantou

Sice je i nová cena zhruba o 10 tisíc dolarů vyšší, než má být nejlevnější slibovaná varianta Modelu 3, ale i tam se Tesla pravděpodobně již brzy dostane. Vše záleží na výrobní kapacitě, která měla touto dobou překonat 7 500 Modelů 3 týdně, což se prozatím dařilo jen krátkodobě. Tesla má navíc v příštích měsících zaplatit přes miliardu dolarů jako splátky za vzniklé dluhy, kterou prozatím nemá, takže veřejnost s napětím očekává, jaké přesně finanční výsledky za poslední kvartál oznámí v první polovině listopadu.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym