Elon Musk opouští svůj startup OpenAI, který získal více než 1 miliardu dolarů v investicích

elonmuskxx

Elon Musk

0Zobrazit komentáře

Elon Musk má i přes svůj nabitý denní harmonogram mimo známých společností jako Tesla, The Boring Company či SpaceX několik dalších firem, včetně SolarCity, menší soukromé školy, Neuralink či neziskové organizace OpenAI, zaměřené na pokročilý výzkum technologie umělé inteligence. V poslední zmíněné, respektive v její dozorčí radě, nyní Musk po takřka 3 letech končí.

OpenAI získalo na investicích právě od Muska, ale i dalších investorů, včetně Petera Thiela či Amazon Web Services, něco málo přes 1 miliardu dolarů. Musk chce zamezit tomu, aby aktivity v rámci OpenAI způsobily konflikt zájmů v souvislosti s Teslou, která má svůj vlastní tým pro vývoj umělé inteligence a které se chce Musk po nedávné aktualizaci smlouvy věnovat naplno.

Jeff Bezos, CEO of AMAZON, introduces new Kindle Fire HD Family

Přečtěte si takéJe růst tak rychle jako Amazon pro firmy vůbec udržitelné?Je růst tak rychle jako Amazon pro firmy vůbec udržitelné?

Musk se ovšem zavázal, že bude dále neziskové organizaci poskytovat rady, stejně jako se možná připojí k dalším kolům financování. Umělá inteligence vždy Muska fascinovala, byť se nedávno nechal slyšet, že nesmíme dopustit toho, že by se tato relativně nová technologie otočila proti nám, podobně jako ve sci-fi filmech typu Terminátor.

openai

OpenAI na svém webu pravidelně publikuje bezplatné studie na různá témata kolem umělé inteligence. Žádné přesnější plány ohledně dalšího vývoje firmy odhaleny nebyly.

Foto: TED Conference / Flickr

Diskuze (0)

Novinka

Anonym