Elon Musk po půlroce nadobro odchází z poradenského týmu Donalda Trumpa

Šéf Tesly Elon Musk

0Zobrazit komentáře

Koncem minulého roku jsme informovali o tom, že se do ekonomického týmu poradců amerického prezidenta, Donalda Trumpa, dostala i zásadní jména technologického světa, včetně CEO Uberu, Travise Kalanicka nebo podnikatele a vizionáře, Elona Muska. Ani ne 2 měsíce po tom Kalanick odešel – důvodem podle všeho bylo, že v očích veřejnosti vypadal jako podporovatel Donalda Trumpa a především jeho vyjádření ohledně imigrační politiky – s tím ale Kalanick nesouhlasil a proto odešel.

Teď přišla na řadu další, trochu očekávaná zpráva, kdy z poradenského týmu odchází i Elon Musk. Ten v něm setrvával především z toho důvodu, že tak mohl být blíž všem podstatným rozhodnutím amerického prezidenta, které, byť nepřímo, mohl ovlivnit vlastním názorem. Poslední krok Donalda Trumpa ho ale neudržel chladným a ve svojí pozici nehodlá setrvávat.

damejidlo

Přečtěte si takéDelivery Hero, vlastník českého Damejidlo.cz, oznámí IPO s valuací 4,5 miliardy dolarůDelivery Hero, vlastník českého Damejidlo.cz, oznámí IPO s valuací 4,5 miliardy dolarů

Trump totiž oznámil, že Spojené státy nadále nebudou součástí Pařížské dohody, která má za cíl podporovat boj proti rozšiřování změn klimatu. USA podle jeho slov veškeré akce spojené s touto úmluvou, ve které je mimo přes 140 zemí, stojí více peněz, než by očekával a žádá tak po opuštění změnu podmínek, které by měly pomoci s navrácením země k dohodě.

trump-1

Musk se na Twitteru prvně vyjádřil ve smyslu, že udělal vše, co bylo v jeho silách poradce. Po ukončení Trumpova projevu publikoval následující tweet s oznámením ukončení působení v úřadu:

Současně se vyjádřily i další jména technologické scény, včetně CEO Facebooku, Marka Zuckerberga, CEO Googlu, Sundara Pichaie, CEO Twitteru Jacka Dorseyho, CEO GE Jeffa Immelta nebo Roberta Igera ze společnosti Disney: