Experti na financování soudních sporů LitFin investují do firmy, která vymáhá odškodné za zranění

Spolumajiteli První zdravotní poradenské jsou kromě LitFinu i partneři právní kanceláře KLB Legal, která se specializuje na investiční kauzy.

Luboš KrečLuboš Kreč

kravec

Foto: LitFin

Maroš Kravec, zakladatel společnosti LitFin

0Zobrazit komentáře

Právní kanceláře jsou neoddělitelnou součástí všech investičních transakcí v byznysovém světě, obvykle poskytují poradenství a připravují smlouvy. Někdy jsou ale i ony samy předmětem investic či akvizic. Jedna taková se právě odehrála na českém advokátním trhu. Právní kancelář KLB Legal a s ní spřízněná agentura na vymáhání odškodného První zdravotní poradenská se investičně spojily s experty na financování soudních sporů v Evropě LitFin.

LitFin se tak nově stal spolumajitelem První zdravotní poradenské, která působí primárně na českém trhu a specializuje se na pomoc klientům s vymáháním odškodného především při zdravotních újmách. Typicky tedy zastupuje například oběti nehod při jednáních s pojišťovnami.

„Již více než deset let pomáháme lidem v těžkých životních situacích. Jsme potěšeni, že díky novým majitelům budou mít naši klienti výjimečné odborníky na své straně,“ řekla ke vstupu investorů Zuzanna-Mathilda Issa, jednatelka První zdravotní poradenské. Získané prostředky, podle informací CzechCrunche jde o nízké desítky milionů korun, budou použity mimo jiné na regionální expanzi.

Právě s působením v zahraničí mají řadu zkušeností noví spolumajitelé z firmy LitFin, kterou vede byznysmen Maroš Kravec. Do této společnosti, jež pomáhá financovat mezinárodní hromadné žaloby třeba proti kartelovým dohodám a monopolům, v minulosti investovala mimo jiné skupina Pale Fire Capital vedená internetovými miliardáři Janem Bartou a Dušanem Šenkyplem. „Jsme rádi, že jsme se mohli spojit s První zdravotní poradenskou a KLB Legal a nabídnout našim klientům špičkové služby v oblasti odškodnění újmy na zdraví,“ uvedl Kravec.

Spolumajiteli První zdravotní poradenské jsou také Vojtěch Láska, David Kuboň a Petr Budzinski, tedy zakládající partneři KLB Legal. Jde o přední českou advokátní kancelář, která se kromě zdravotního práva zaměřuje na svět investic a financí. Aktuálně je aktivní v zastupování poškozených klientů ve známých investičních či dluhopisových kauzách kolem firem Growing Way, WCA International nebo Premiot. KLB Legal úzce spolupracuje také s investiční skupinou Wood & Company, kde Kuboň s Láskou dříve působili.

„Už jsme společně vymohli pro stovky klientů odškodnění za újmu, kterou utrpěli v důsledku dopravní nehody, pracovního úrazu, pochybení zdravotníka, sportovního úrazu nebo jako oběť trestného činu. Vstup LitFinu do společného projektu nabídne nová řešení pro poškozené,“ dodala Monika Skalová, advokátka a vedoucí projektu Odškodnění na zdraví v advokátní kanceláři KLB Legal.

Pro zakladatele LitFinu to je v krátké době další investice, na přelomu roku Kravec a spol. majetkově vstoupili také do softwarové společnosti Sense4code.

Rubriku Startupy podporujíjt-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym