Facebook se začal stěhovat do nových newyorských kanceláří

Michal PtáčekMichal Ptáček

0Zobrazit komentáře

Zhruba před půl rokem Facebook informoval o připravovaném stěhování se do nových newyorských kanceláří umístěných v historické budově 770 Broadway na Manhattanu, které se měly stát náhradou za už nedostačující prostory na Madison Avenue.

Po několikaměsíčních přípravách a rekonstrukci je vše připraveno a Facebook tak dnes na blogu oficiálně oznámil postupný přesun části svého newyorského týmu do těchto nových dvoupatrových prostor, které zabírají plochu téměř 100 tisíc stop čtverečních.

Ty zatím obsadí především vývojáři, kteří pracují na jednotlivých funkcích/produktech Facebooku jakými jsou například: News Feed, Facebook Pages nebo mobilní aplikace. Oficiální otevření kanceláří, které v budoucnu budou mezi místní tech komunitou využity i k pořádání akcí, konferencí a hackathonů, je pak naplánováno na jaro tohoto roku.

Nájemní smlouvu jinak Facebook podepsal na 10 let, přičemž mezi jeho sousedy budou patřit například magazín Adweek nebo společnost AOL, která mimo jiné provozuje portál TechCrunch.

Budova 770 Broadway (via Google Maps)…
mapa_1

foto: MattHurst/Flickr