Facebook umožní uživatelům nahrávat fotografie v novém formátu virtuální reality

Michal BenatzkyMichal Benatzky

gearvr
0Zobrazit komentáře

Největší sociální síť, která před několika lety koupila startup Oculus, vyvíjející zařízení pro virtuální realitu s názvem Oculus Rift, umožnila přístup k technologiím i společnostem třetích stran, z nichž byl mezi prvními s obstojnou technologií pro zobrazování VR videí a aplikací Samsung se svým Gear VR. Podle dostupných informací má právě Gear VR přes 1 milion pravidelných uživatelů, kteří s ním stráví v průměru přibližně 25 minut denně.

U toho si chce i Facebook, bez toho aby musel nové funkce omezovat pouze na „svůj“ Oculus Rift, přihřát polívčičku tím, že v mobilní aplikaci pro Android a iOS umožní uživatelům nahrávat vlastní panoramatické fotky v 360° formátu. Po nasazení brýlí si pak uživatelé po kliknutí na nově přidanou ikonku mohou zobrazit „prostorovou“ fotografii. Využít lze jak nově vyfocené, tak i starší fotografie. Podle Facebooku tak díky nové funkci dostanou panaromata v telefonu konečně vyšší smysl.

investment

Přečtěte si takéAmerická CIA investovala do těchto dvou žhavých startupů ze Silicon ValleyAmerická CIA investovala do těchto dvou žhavých startupů ze Silicon Valley

Zobrazovat takové fotografie bude ale samozřejmě brzy možné i s mnohem levnějšími zařízeními, jako například Google Cardboard, který je nejlevnější variantou a vyjde na necelých 150 korun. Samsung pro svojí platformu nabízí již přes 250 aplikací, ve kterých dominuje mimo jiné především Minecraft nebo střílečka End Space.

gear-image-5

 

Diskuze (0)

Novinka

Anonym