Fanoušky Tesly nezaujal jen Model Y, ale také unikátní tenisky Elona Muska s logem automobilky

Filip HouskaFilip Houska

elon-musk-sneakers2
0Zobrazit komentáře

Ačkoliv byl během poslední prezentace automobilky Tesla hlavním hřebem večera dlouho očekávaný vůz Model Y, nešlo o jediný zajímavý produkt, který byl k vidění. Ten další totiž prakticky prezentoval šéf Tesly Elon Musk přímo na sobě. Na nohou měl totiž unikátní, na míru ušitý model Air Jordan 1 od Nike s velkým červeným logem své společnosti na nártu. Zasvěcená veřejnost začala tuto exkluzivní podobu rázem řešit na sociálních sítích a diskuzních fórech, zdali se dá někde zakoupit.

Pro fanoušky tenisek a současně obdivovatele Tesly nicméně nešlo o žádnou žhavou novinkou, protože takzvané Air Jordan 1 „Tesla“ už pravděpodobně znali. Jsou totiž dílem obuvního studia DMCustomSneakers, jehož zaměřením je právě zakázková výroba různých variací streetových tenisek. Limitovaný model pro Muska byl určen jako dárek.

„Na tomto páru jsem pracoval minulý rok a sloužil přímo jako narozeninový dar Elonu Muskovi. Byl to zábavný a zajímavý projekt,“ říká spoluzakladatel studia a jeho designér Marco Acosta.

Acosta na svém Facebooku mimo jiné už během ledna zmínil, že speciální model s logem Tesly byl zcela přepracován s použitím kvalitní kůže od výrobce Horween Leather a dalších červených metalických úprav tradiční „fajfky“ symbolizující Nike. Doplněn pak byl – jak je patrné z fotky – o černé komponenty s vroubkovaným povrchem. Šlo tedy o netradiční a vysoce limitované provedení, které mohl nosit pouze jeden z nejambicióznějších podnikatelů dnešního světa. Poté, co s nimi Musk doplnil tradiční černý outfit na jevišti, však DMCustomSneakers změnilo názor.

adidas-hra-o-truny

Přečtěte si takéPoslední řada seriálu Hra o trůny zasáhla i Adidas. Navrhl k ní unikátní kolekci tenisek UltraboostPoslední řada seriálu Hra o trůny zasáhla i Adidas. Navrhl k ní unikátní kolekci tenisek Ultraboost

Rozhodlo se, že Air Jordan 1 „Tesla“ nabídnou i dalším lidem. Respektive šesti šťastlivcům, kteří by byli ochotni zaplatit 1 500 dolarů (v přepočtu zhruba 34 tisíc korun). A našli se velmi rychle: tenisky jsou totiž již v tento moment vyprodány a šestice majitelů si odnesla (pokud šlo o předobjednávky, tak teprve odnese) domů jedny z nejlimitovanějších Jordanů (ač neoficiálních) za poslední roky. Očíslované a údajně také v exkluzivní akrylové krabici pro vystavení.

Zájemci o tenisky s logem Muskovy automobilky však prý nemusí tolik smutnit. Podle toho, co studio sdělilo magazínu TechCrunch, se mohou těšit na další podobné počiny, které by už navíc neměly být tak vysoce limitované. Cena má nicméně být podobná.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym