Filmový Superman si zahraje hlavní roli v novém seriálu Netflixu na motivy fantasy díla Zaklínač

Filip HouskaFilip Houska

supwitch
0Zobrazit komentáře

Skalní fanoušci žánru fantasy nepochybně ví, jak velkým pojmem je Zaklínač. Na původem knižní sérii z pera polského spisovatele Andrzeje Sapkowského v průběhu let navazovala další díla, mezi kterými výrazně vyčnívala stejnojmenná herní trilogie od studia CD Projekt Red. Herní Zaklínač mezi hráči a kritiky sklízel obrovské úspěchy v podobě více jak 33 milionů prodaných kusů nebo titulu Hry roku 2015 (za třetí díl The Witcher 3: Wild Hunt).

Vzhledem k masivní základně příznivců a všeobecně dobrému renomé se tak dalo očekávat, že jednou přijde i plnohodnotná seriálová adaptace, která by o příběhu zaklínače Geralta z Rivie (hlavního hrdiny celé ságy) pojednávala. To se vyplnilo minulý rok, kdy Netflix oznámil, že na seriálovém Zaklínači pracuje v čele s výkonnou producentkou Lauren Schmidt Hissrich. Ta se dříve podílela například na seriálech Daredevil The Defenders.

Ač Hissrich poměrně často o celém produkčním procesu tweetovala, vyjma informace, že první série bude mít 8 epizod, vesměs nezmiňovala nic podstatného, co by stálo za zvýšenou pozornost. Až nyní odhalila jméno herce, který vdechne seriálový život právě mocnému Geraltovi.

Tím se stane Henry Cavill, pětatřicetiletý Brit, který se do povědomí široké veřejnosti dostal jako Superman z filmu Muž z oceli. Vedle této role se na filmových plátnech objevil mimo jiné i v úspěšném snímku Mission: Impossible – Fallout, kde pro změnu ztvárnil roli záporáka. Vzhledem ke své svalnaté stavbě těla a hezkému obličeji si však podle fanoušků původního Zaklínače roli v nové seriálové adaptaci nezaslouží – knižní Geralt z Rivie je totiž starý a zohyzděný muž.

Geralt z Rivie ze hry Zaklínač

„Byl mým prvním setkáním. Neměla jsem žádné scenáristy ani scénář – jen zelené světlo a vášeň. To bylo před čtyřmi měsíci a já jsem nikdy nezapomněla, jakou vášeň s sebou přinesl. On JE Geralt. Vždy byl. Jsem nadšená, že mohu přivítat do rodiny Zaklínače Henryho Cavilla,“ zní tweet od Hissrich, kterým jeho roli poprvé oznámila.

cupr

Přečtěte si takéOnline supermarket Rohlik.cz přestane do konce roku prodávat jednorázové plastové výrobkyOnline supermarket Rohlik.cz přestane do konce roku prodávat jednorázové plastové výrobky

Co se týče debutu, seriálová adaptace kultovní knižní fantasy ságy se dostane na obrazovky v průběhu roku 2020 (bližší termín není známý) a jelikož bude vysílána na platformě Netflix, lze očekávat, že hned první den od spuštění bude k dispozici celá první série o 8 dílech.

Foto: Pimskill / Flickr; BagoGames / Flickr

Diskuze (0)

Novinka

Anonym