Formule 1 bude na Nově. Stanice získala práva od roku 2024, fanoušci vyhlíží komentátorské duo EisKing

Závody F1 se po deseti letech vrací na Novu. Přijde tam s televizními právy i oblíbená dvojice Števo Eisele a Josef Král?

Michal MančařMichal Mančař

red-bull

Foto: Red Bull Racing

Monopost stáje Red Bull Racing

0Zobrazit komentáře

Od příští sezony si formuli 1 pustíte už jenom na Nově. Televizní stanice získala pro Česko a Slovensko exkluzivní práva pro přenosy od roku 2024, uvede je na placeném kanále Nova Sport. Vystřídá tak konkurenční Sport 1 a 2, na nichž fanoušci sledovali soupeření stájí doposud.

„Akvizice práv na F1 podtrhuje naši snahu přinášet ty nejlepší sportovní zážitky a exkluzivní obsah nejvyšší kvality našim divákům. Přibývá další významná globální sportovní značka, která v posledních letech stále roste na popularitě,“ uvedl Dušan Mendel, šéf sportu na Nově. Ta už přenosy formule v minulosti nabízela, na Novu se vrátí přesně po deseti letech.

S královskou disciplínou motorsportu je u domácích fanoušků spojené moderátorské duo EisKing, tedy česko-slovenský tým Števo Eisele a Josef Král. Jejich komentáře doprovází závody zatím vysílané na kanálech Sport 1 a Sport 2, jež patří pod společnost AMC Networks International. Ta držela televizní práva od roku 2015, s jejich novým majitelem se tak spekuluje i o osudu komentátorů.

Števo Eisele dotaz CzechCrunche na možnost spojení značek Nova a EisKing nekomentoval, oznámení nového držitele práv doprovodil jen smajlíkem s vykulenýma očima na svých sociálních sítích. Jestli to mělo znamenat překvapení nad změnou, nebo vyhlížení budoucího angažmá, nepotvrdili ani zástupci Novy. Vedle Eiseleho a Krále formule na Sportu 1 a 2 komentují i Pavel Fabry a Tomáš Richtr, oba už v této pozici působili v minulosti právě na Nově.

Formule 1 se na stanici, jež patří do investiční skupiny PPF, zařadí do čela nabídky motoristického sportu. Nova Sport už divákům přináší závody MotoGP, mistrovství světa superbiků nebo sérii NASCAR. Nová sezona F1 začíná 2. března příštího roku Velkou cenou Bahrajnu. Aktuální ročník vyvrcholí 26. listopadu v Abú Zabí.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym