Fotbalové Pardubice míří i na virtuální trávníky. Ve světě esportů budou soutěžit ve hře FIFA

Filip HouskaFilip Houska

pardubice-esport-x12

Foto: FK Pardubice

FK Pardubice mají vlastní profesionální esportový tým

0Zobrazit komentáře

Profesionální hraní videoher není cizí ani nejvyšší české fotbalové lize. Do virtuálních bojů v oblíbeném simulátoru FIFA promlouvají odvěcí pražští rivalové Sparta a Slavia, plzeňská Viktoria, olomoucká Sigma, FK Teplice nebo Bohemians 1905. Nyní se do fotbalových esportových vod pouští naplno i Pardubice, jejichž barvy budou hájit dva ostřílení hráči z týmu Inside Games.

Propojení sportu a profesionálního gamingu není pro Pardubice žádnou novinkou. Koncem května se totiž spojil hokejový tým Pardubic s esportovým týmem Eclot, k čemuž výrazně dopomohl český miliardář Petr Dědek, který do Eclotu investoval částku v řádech milionů korun. Nyní toto (e)sportovní provázání nadále pokračuje, avšak z ledu se posouvá na zelený trávník.

Prvoligové FK Pardubice, které v nejvyšší soutěži působí od minulého ročníku, navazují spolupráci s esportovým týmem Inside Games a formují nový kádr, jenž bude soutěžit ve videohře FIFA. Do červeno-bílých dresů se obléknou dva ostřílení esportovci František Kučera a Lukáš „Dodgy“ Dočkal, který patří mezi hojně sledované české streamery hry FIFA a stává se tváří herního týmu.

Posun vstříc profesionalitě

„Klub FK Pardubice dlouhodobě sleduje moderní trendy a snaží se dívat dopředu. Esport vnímá jako jednu z možných cest, která může na tým upozornit i pomoci otevírat dveře k novým partnerům z dalších odvětví,“ říká pro CzechCrunch PR manažer pardubického fotbalového celku Radek Klier a současně uvádí několik důležitých úspěchů, kterých Pardubice nedávno na esportovém poli dosáhly.

pardubice-esport-1

Foto: FK Pardubice

Lukáš „Dodgy“ Dočkal, tvář esportových FK Pardubic

Už dříve se totiž klub z Pardubic esportových turnajů v Česku účastnil. Například si zapsal prvenství z debutového ročníku turnaje MOL eCup v loňském roce, přičemž letos si pomyslný nejcennější kov odnesl také z e:Ligy, kde ve finálovém klání porazil soupeře z pražské Slavie. „V obou případech šlo o skvělou prezentaci klubu,“ dodává Klier.

Právě tyto úspěchy motivovaly FK Pardubice k založení profesionálního esportového týmu – dosud totiž turnaje hrály jen nárazově a bez větších plánů do budoucna. To se nyní mění a klub se bude profesionálnímu hraní věnovat systémově. „Proto byla zahájena v jednání s Inside Games a tento profesionální tým bude v dalším období náš klub reprezentovat,“ doplňuje Klier.

Manažerem esportového týmu FK Pardubice se pak stane David Douděra, který se bude snažit také o to, aby nové esportové partnerství sbližovalo mladou generaci fanoušků, jež může být pro klub příslibem do budoucna. Užitečnost spolupráce vidí i majitel esportového týmu Inside Games Vojtěch Klapuch.

„Mít možnost pomoci prvoligovému klubu proniknout do světa esportu bereme jako obrovskou výzvu a částečně splněný sen. Tímto spojením nadále esport dokazuje, že začíná patřit mezi důležité odvětví moderní doby,“ zmiňuje Klapuch, který má pod svými křídly i týmy hrající Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends nebo mobilní hříčku Brawl Stars.

Na rozdíl od esportového propojení na poli pardubického hokeje, kde se angažoval miliardář Petr Dědek, však to fotbalové za sebou nemá žádného externího investora. „V rozpočtu FK Pardubice byla nově vytvořena položka, z níž je tento projekt finančně podporován,“ objasňuje pro CzechCrunch Radek Klier, ale přesnou sumu klub nechce sdělovat.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym