Fotbalový klub PSV Eindhoven se prostřílel do kryptoměn. Jeho nový sponzor ho bude platit v bitcoinech

anycoin-psv

Foto: Anycoin Direct

Finanční šéf PSV Frans Janssen (uprostřed) podepsal spolupráci s kryptosměnárnou Anycoin

0Zobrazit komentáře

Kryptoměny už dávno nejsou záležitostí, o které by mluvili jenom investoři a odborníci na technologie. Čím dál více pronikají i na oči široké veřejnosti – třeba logo platformy Crypto.com bylo k vidění na hokejovém mistrovství světa a fotbalista Lionel Messi dostal při svém přestupu do PSG i podíl na klubovém tokenu. Teď vstříc virtuálním mincím vyšel i nizozemský fotbalový klub PSV Eindhoven, který podepsal novou sponzorskou smlouvu s platformou Anycoin Direct.

Z vyjádření kryptoměnové směnárny Anycoin Direct vyplývá, že partnerství s fotbalovým klubem bude trvat dva roky, nicméně výši sponzoringu ani jedna ze stran neuvedla. Je však jisté, že PSV Eindhoven celou částku získá v bitcoinech. Tím dotáhne vztah fotbalu a digitálních měn o něco výš, než bylo doposud zvykem.

O kryptoměny obecně se totiž zajímá mnoho fotbalových klubů včetně velikánů jako FC Barcelona, Arsenal nebo Manchester City, ty ale většinou sází jen na fanouškovské tokeny. I když mají určitou hodnotu a umožňují příznivcům do jisté míry promlouvat do dění v klubu, stále se jedná jen o projekty s omezeným využitím a nízkou cenou.

PSV a Anycoin naopak v rámci spolupráce, jejímž cílem je i zvýšit povědomí o kryptoměnách v Evropě, volí rovnou nejhodnotnější digitální měnu planety, která po slabším létě opět získává na ceně a nově překonala hodnotu 50 tisíc dolarů za minci. Obchodní ředitel PSV Frans Janssen už hned bezprostředně po podpisu smlouvy zřídil potřebné peněženky, na které budou virtuální mince zasílány.

„Možnosti a budoucnost, kterou kryptoměny přináší, jsou velmi slibné. A jako klub ze srdce regionu Brainport (část Eindhovenu, kde sídlí významné technologické společnosti – pozn. red.) se snažíme být vždy inovativní, tudíž nám kryptoměny do tohoto konceptu skvěle zapadají,“ vyjádřil své nadšení ze spolupráce Janssen.

Pro PSV to navíc není první zkušenost s kryptosvětem. V první polovině letošního roku totiž klub vytvořil tzv. NFT, na kterém bylo zachyceno finále Poháru mistrů evropských zemí z roku 1988, v němž nizozemský klub porazil portugalskou Benfiku. Token se pak vydražil společně s oficiálním certifikátem podepsaným Hansem van Breukelenem, tehdejším brankářem evropských šampionů.