Google Flights díky umělé inteligenci nyní umí předpovědět zpoždění letů dříve než samotné aerolinky

Filip HouskaFilip Houska

0218_googleflights_1
0Zobrazit komentáře

Zpoždění letů není ničím neobvyklým, nicméně stále se jedná o aspekt, který může nemile překvapit a zmrazit plány. I když se aerolinky snaží v co nejkratším čase cestující o případném zpoždění informovat, mnohdy i tak přijdou poměrně pozdě, respektive tehdy, kdy jsou cestující již dávno na letišti. Na podobné situace se nyní snaží zaměřovat Google se svým letenkovým vyhledávačem Flights.

Google Flights nově na základě historických dat a algoritmů strojového učení (bez žádných informací daných aerolinek) umí predikovat možné zpoždění konkrétních letů. Tyto predikce se následně promítnou v mobilní aplikaci, nicméně musí být minimálně z 80 % přesné, aby se uživatelům ukázaly.

PrimocoUAV low 1

Přečtěte si takéČeský výrobce bezpilotních letounů Primoco UAV plánuje vstup na pražskou burzuČeský výrobce bezpilotních letounů Primoco UAV plánuje vstup na pražskou burzu

Princip celé funkce je opět – jak je u Googlu tradicí – velmi přímočarý: po vyhledání požadovaného letu se informace o odhadovaném zpoždění objeví napravo ve výsledcích hledání. Zároveň by se měly objevit i důvody zpoždění, mezi které se řadí zejména počasí nebo technické problémy.

GoogleTravel_Posts_Static_DelayPrediction.max-1000×1000

Vedle těchto predikcí přichází aplikace Google Flights také s možností zjistit vybrané údaje (jako prostor na hlavou během sezení nebo poplatky za zavadla) u letů v levnější třídě Basic Economy. Tato funkce je však zatím dostupná pouze pro lety společností American, Delta a United.

Foto: Google

Diskuze (0)

Novinka

Anonym