Google potvrdil, že bude brát méně peněz vývojářům aplikací z placených předplatných

googleplay
0Zobrazit komentáře

Není to tak dávno, co Apple zveřejnil několik transparentních čísel, týkajících se podílu vývojářů ze všech příjmů, které jdou přímo přes platební bránu App Storu, a z zjistilo se, že si z jejich podílu ukrajuje takřka 30 %. Tohle číslo si Apple přesněji bere pouze z nákupů samotných aplikací, případně všeho, co se utratí v rámci nich. U měsíčních členství, jejichž platba probíhá přes jeho bránu si nově ukrojí pouze polovinu.

Google nezůstává pozadu a potvrzuje věc, která potěší mnohé vývojáře. U pravidelných měsíčních plateb, které jdou přímo přes Google Play, se podíl Googlu zastaví na stejné výši, přesněji na 15 %. Změna by měla být okamžitá, což i pro menší vývojáře znamená zásadní nárůst potencionálních tržeb, které jejich aplikace vygeneruje.

uber

Přečtěte si takéTento saudskoarabský investiční fond právě investoval astronomických 84 miliard do UberuTento saudskoarabský investiční fond právě investoval astronomických 84 miliard do Uberu

Zároveň je třeba znovu zdůraznit, že snížení podílu, které si Google ponechává, je pouze v rámci předplatných služeb, nikoliv dalších nákupů v aplikacích nebo nákupů aplikací jako takových. Zbytek zůstává v totožné výši, jako u Applu, tedy na 30 procentech, informuje TheNextWeb.

Apple na celou situaci zároveň před několika dny zareagoval dalším chytrým tahem. Kromě nyní již srovnavného podílu obou mobilních platforem, se lze těšit na placené reklamy ke zvýhodnění aplikací přímo v App Store. Ty poté priorizují zvýhodněnou aplikaci ve výsledcích vyhledávání nebo určitých kategoriích.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym