Google spustil nástroj, který z vašich amatérských kreseb udělá profesionální obrázky

autodraw
0Zobrazit komentáře

Zdaleka ne všichni dokážeme vyjádřit své nápady a myšlenky pomocí obrázků tak, aby je pochopil každý, a bohužel nám s tím ani ve většině případů nikdo jiný nepomůže. Tomu chce zamezit Google s jeho novým nástrojem AutoDraw, založeným na umělé inteligenci, která se snaží i z těch největších čmáranic poznat, o jaký objekt se jedná, a spojit ho s profesionálně nakresleným obrázkem.

Nalezené ikony/obrázky lze poté libovolně zmenšovat, zvětšovat, přidat jim barvu, výplň, další objekty nebo text a následně samozřejmě stáhnout v plném rozlišení. Google založil základy nové služby na hříčce Quickdraw, která naopak ukáže slovo a uživatel ho musí v co nejkratším čase nakreslit tak, aby algoritmus poznal o co se jedná.

ipovfounder

Přečtěte si takéČeský startup vytvořil bota, který je schopen porovnávat nabídky povinného ručení automobiluČeský startup vytvořil bota, který je schopen porovnávat nabídky povinného ručení automobilu

Novinka funguje jak na desktopu, tak mobilu a do projektu se mohou zapojit i profesionální umělci, kteří zdarma poskytnou Googlu kvalitně zpracované ikony, jenž se propojí s aktuální AI. Jaké bude mít experiment další využití se Google prozatím nevyjádřil – možná ovšem chystá svůj vlastní grafický nástroj pro lidi neznalé pokročilých technologií, díky kterému si budou moct vytvořit během několika sekund logo, reklamní leták, vizitky nebo další materiály.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym