Google spustil nástroj, který z vašich amatérských kreseb udělá profesionální obrázky

autodraw

Zdaleka ne všichni dokážeme vyjádřit své nápady a myšlenky pomocí obrázků tak, aby je pochopil každý, a bohužel nám s tím ani ve většině případů nikdo jiný nepomůže. Tomu chce zamezit Google s jeho novým nástrojem AutoDraw, založeným na umělé inteligenci, která se snaží i z těch největších čmáranic poznat, o jaký objekt se jedná, a spojit ho s profesionálně nakresleným obrázkem.

Nalezené ikony/obrázky lze poté libovolně zmenšovat, zvětšovat, přidat jim barvu, výplň, další objekty nebo text a následně samozřejmě stáhnout v plném rozlišení. Google založil základy nové služby na hříčce Quickdraw, která naopak ukáže slovo a uživatel ho musí v co nejkratším čase nakreslit tak, aby algoritmus poznal o co se jedná.

ipovfounder

Přečtěte si takéČeský startup vytvořil bota, který je schopen porovnávat nabídky povinného ručení automobilu

Novinka funguje jak na desktopu, tak mobilu a do projektu se mohou zapojit i profesionální umělci, kteří zdarma poskytnou Googlu kvalitně zpracované ikony, jenž se propojí s aktuální AI. Jaké bude mít experiment další využití se Google prozatím nevyjádřil – možná ovšem chystá svůj vlastní grafický nástroj pro lidi neznalé pokročilých technologií, díky kterému si budou moct vytvořit během několika sekund logo, reklamní leták, vizitky nebo další materiály.