Havrlant se naplno vrací ke startupům. Rockaway investuje do řeckého projektu na prodej ojetých vozů

Investiční fond Rockaway Venture Fund cílí na částku 2,5 miliardy korun, od investorů v prvním kole vysbíral čtvrtinu. Nyní hlásí třetí investici.

Peter BrejčákPeter Brejčák

jakub-havrlant6-2

Foto: Peter Varga

Jakub Havrlant, zakladatel a CEO Rockaway Capital

0Zobrazit komentáře

Vytvořit novou investiční sílu na poli startupů, do které se mohou zapojit i další investoři – s takovým cílem nedávno Jakub Havrlant a jeho skupina Rockaway oznámila spuštění fondu Rockaway Venture Fund, se kterým cílí na objem 100 milionů eur, tedy asi 2,5 miliardy korun. Nyní hlásí naplnění čtvrtiny cílové částky a zároveň novou investici.

Po prodeji Mall Group se Rockaway uvolnily ruce, skupina se chce proto opět více opřít do startupových investic. Rockaway Venture Fund se tak nyní zúčastnil investičního kola do původem řecké platformy Spotawheel zaměřené na nákup a přeprodej ojetých vozidel, která celkově od skupiny investorů získala 100 milionů eur. Šlo o takzvané kolo Series B, které bylo realizované v kombinaci ekvity a dluhu. Kromě domácího řeckého trhu sedmiletý startup působí také v Německu, Polsku a Rumunsku.

„Jsme nadšení, že naší další investicí je právě Spotawheel. Tento startup má neskutečný drive. Věříme, že jejich technologické řešení má na to táhnout digitální revoluci na stále nekonsolidovaném evropském trhu s ojetými vozy,“ říká Dušan Zábrodský, investiční partner Rockaway Capital, který spolu s Andreou Lauren stojí v čele Rockaway Venture Fund.

Spotawheel patří podle žebříčku Financial Times mezi nejrychleji rostoucí specializované obchody v Evropě. Startup se plně soustředí na využití nového digitálního obchodního modelu v automobilovém průmyslu, přičemž více než šedesát procent jeho zákazníků využívá funkci nakupování online.

Řecká firma v portfoliu Rockaway Venture Fund doplňuje již německé Vivere se zaměřením na vývoj, výrobu a prodej rychloobrátkového zboží a estonskou jazykovou vzdělávací platformu Lingvist. Celkem chce mít fond na investice připravené asi 2,5 miliardy korun, v rámci prvního kola získal 600 milionů.

Rockaway Venture Fund navazuje na předešlé investiční aktivity Rockaway Ventures, které investovalo vlastní prostředky. Do jeho portfolia patří například čerstvý jednorožec Productboard, balkánská e-commerce platforma Gjirafa a historicky šlo například o Brand Embassy či Storyous. Celková hodnota dosavadních investic Rockaway je k březnu tohoto roku 139 milionů eur (3,4 miliardy korun) s ročním zhodnocením ve výši 46 procent. Navrácený kapitál doposud dosáhl na 41,6 milionu eur, tedy na zhruba jednu miliardu korun.

Načítám formulář...

Rubriku Startupy podporujíjt-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym