Hired.com raisuje přes 330 milionů korun a chystá masivní expanzi

Screen Shot 2014-12-09 at 18.28.19
0Zobrazit komentáře

Hired.com je vcelku jednoduchá platforma umožňující programátorům a designerům objevovat nové pracovní příležitosti bez toho, aby se báli o svojí aktuální práci. Pokud se nové firmě podaří přes Hired někoho „přetáhnout“, obdrží programátor bonus ve výši 2000 dolarů. Nyní v Series B tenhle relativně nový startup naraisoval přes 330 milionů korun od fondů Silicon Valley Bank, Comcast Ventures a Lumia Capital.

Jakub Havrlant – Praha – 17.6.2014

Přečtěte si takéJakub Havrlant, Daniel Křetínský a Patrik Tkáč vstupují do VivantisuJakub Havrlant, Daniel Křetínský a Patrik Tkáč vstupují do Vivantisu

Peníze by měly být využity převážně na další rozvoj za hranice, jelikož služba momentálně funguje pouze v San Franciscu, NY, LA, Seattlu, Bostonu a nově v Londýně. Cílem je spouštět novou lokalitu každých 6 týdnů a více se prorvat mimo US, jak informuje TC.

Zajímavá jsou čísla – 92% zapojených kandidátů získá minimálně jednu lepší nabídku, než je jejich aktuální pozice a průměrná doba přijetí nového zaměstnání je 19 dní od registrace. Na Hired momentálně funguje 1676 firem. Jeden z co-founderů, Matt Mickiewicz, není v tomhle odvětví nováček, založil totiž známý marketplace 99designs, který má kanceláře v 16 zemích a naraisoval přes 700 milionů korun.

Máme informaci o tom, že se v českých rukou momentálně chystá projekt podobného ražení s mezinárodním přesahem. Více informací by mělo padnout začátkem příštího roku, exkluzivně na CC.