Hostem u Mony Lisy. Díky Airbnb lze vyhrát unikátní ubytování přímo v pyramidě pařížského Louvru

Nela VítováNela Vítová

airbnb-louvre1
0Zobrazit komentáře

Airbnb se na sebe čas od času snaží upoutat pozornost netradičním způsobem, kdy vyhlásí soutěž o unikátní zážitkový pobyt. Díky tomu mají výherci možnost strávit noc i s doprovodným programem na jedinečných místech různě po světě, kam se jinak běžný smrtelník nedostane. Alternativní poskytovatel ubytování nyní uzavřel partnerstvím s pařížským Louvrem a vypsal další nevšední soutěž pro milovníky umění, jejíž výherce společně s doprovodem stráví noc přímo ve světoznámém muzeu.

Součástí výhry je kompletní prohlídka muzea, pohoštění v těsné blízkosti několika známých děl, ale především noc strávená v ložnici v podobě zmenšené pyramidy přímo pod tou opravdovou. Právě ikonická skleněná pyramida byla ke zbytku komplexu přistavěna až o několik desítek let později v roce 1989 a od té doby je jí muzeum proslulé. Soutěž byla vyhlášena letos právě při příležitosti oslavy 30. výročí její existence.

airbnb-louvre3

Ve společnosti Mony Lisy

Hlavním důvodem návštěvy muzea pro mnoho lidí bývá dílo z rukou Leonarda da Vinciho, proslulá Mona Lisa. Právě proto s ní souvisí i soutěžní otázka, která je podmínkou pro výhru v soutěži. Účastníci musí být velmi originální a nápadití, protože se ptá, proč by právě oni měli být perfektním hostem Mona Lisy. Výherce společně se svým hostem si za odměnu budou moci užít večerní přípitek přímo vedle obrazu na luxusní pařížské pohovce při poslechu vinylu s francouzskou hudbou.

Všemu bude přecházet soukromá prohlídka muzea od historika umění ve večerních hodinách, kdy je muzeum pro veřejnost již zavřené. Dále se dvojice vydá na večeři ve společnosti proslulé řecké bohyně lásky a krásy Venuše a nakonec si budou moci užít akustický koncert v apartmánu prvního francouzského prezidenta Napoleona III. Jedinečný večer zakončí vítež se svým hostem přespáním ve zmenšené verzi proslulé pyramidy umístěné přímo pod tou skutečnou.

airbnb-louvre6

Vítěz si během večera připije u obrazu Mony Lisy

„Paříž je jedním z nejatraktivnějších měst na světě a právě Louvre je jedním z nejoblíbenějších zdejších míst. Jsme nadšení z toho, že jsme se s nimi mohli spojit a nabídnout tak vzrušující a nevšední zážitek, který oslavuje umění a přivítá obyvatele Paříže nebo cizince k objevení muzea úplně jiným způsobem,“ popisuje spolupráci s Louvrem Emmanuel Marill, generální ředitel Airbnb ve Francii.

Airbnb nabízí zájemcům podobné výstřední zážitky každý rok. V roce 2017 šlo o soutěž, kdy výherce mohl i se svou rodinou strávit noc v Dánsku v domě postaveném pouze z Lega. Loni se zase vítěz s doprovodem vydal do Číny, kde přespali v upravené vojenské věži přímo na hradbách Velké čínské zdi. Zájemci se do aktuální soutěže mohou přihlašovat do 12. dubna na webových stránkách Airbnb. Jediné, co je potřeba, je napsat, proč jste právě vy perfektním hostem Mony Lisy.

airbnb-louvre4

Nocleh je připraven v mini verzi pyramidy, která je umístěná přímo v pyramidě Louvru

airbnb-louvre5

Vítěz dostane snídani do postele

airbnb-louvre9

Večer obsahuje také hudební vystoupení v bývalém bytě Napoleona III.

airbnb-louvre2