Hudební služba Spotify čelí žalobě o 1,6 miliard dolarů za porušení licenčních práv

spotify_hh
0Zobrazit komentáře

Snad každá online služba, která nabízí video či audio obsah dříve či později čelí problémům s licenčními právy a mnoha žalobám nejen ze strany autorů obsahu. Ať už je to YouTube, videoplatforma Facebooku, streaming služby Apple Music, Pandora či Spotify. Právě Spotify má nyní další takový problém, který by mohl startup stát až 1,6 miliard dolarů.

Kalifornská hudební společnost Wixen Music Publishing, která má pod sebou hudebníky jako Tom Petty, Stevie Nicks nebo Audioslave, si nárokuje zmíněných 1,6 miliard dolarů za porušení licenčních práv ze strany Spotify. Dle Wixen by mělo Spotify využívat desítky tisíc hudebních skladeb bez předchozího souhlasu a šetřit u nich za licenční poplatky.

timcook

Přečtěte si takéApple se za zpomalování iPhonů omluvil a uživatelům nabízí výměnu baterie za 29 dolarůApple se za zpomalování iPhonů omluvil a uživatelům nabízí výměnu baterie za 29 dolarů

Žalující strana se odvolává na jiný spor ze září minulého roku o 43 milionů dolarů, který společně vyhráli David Lowery a Melissa Ferrick. Spotify se zatím, vzhledem k podání žaloby ke konci prosince, k situaci oficiálně nevyjádřilo. V pátek minulý týden ovšem Spotify na soud podalo žádost pro zjištění, zda má žalující strana (Wixen) právo využívat v žalobě jména svých klientů.

spotify

Spotify mimo těchto problémů potvrdilo podání žádosti u regulatorního orgánu o IPO, které by mělo proběhnout v prvním kvartálu tohoto roku. To by mělo firmě přivést další kapitál pro potřebnou expanzi.

Foto: Spotify

Diskuze (0)

Novinka

Anonym