IKEA sází svou budoucnost na chytrou domácnost. Zakládá novou divizi a chystá další produkty

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

ikea-smart-home

Foto: IKEA

Chytré osvětlení IKEA

0Zobrazit komentáře

Má jít o největší byznys od momentu, kdy IKEA vstoupila do dětského vybavení. Švédský nábytkářský gigant oznámil, že začíná ve velkém investovat do chytré domácnosti. První chytré produkty už sice IKEA představila v roce 2012 a od té doby přišla s mnoha dalšími, ale nyní oficiálně zakládá novou obchodní divizi IKEA Home smart, která bude vše zastřešovat.

IKEA má ve své nabídce chytré osvětlení, bezdrátové nabíječky, chytré reproduktory, na kterých spolupracovala s americkou firmou Sonos, a chystá i dalších chytré produkty. Björn Block, který novou divizi ve Švédsku vede, navíc prozradil, že se chce IKEA dívat daleko za konvenční bytové zařízení.

Vše by se mělo i nadále točit kolem aplikace IKEA Home (dříve Trådfri), kolem níž firma staví stále rostoucí ekosystém svých chytrých produktů. Kolik IKEA do nové divize investuje, není známo, avšak má jít o zásadní zrychlení celého vývoje a tím pádem pravděpodobně i rychlejší představování nových produktů. Mezi novinkami by měly být i inovativní závěsy nebo chytré rolety, jejichž start prodeje byl posunut na podzim.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym