Indiana Jones a nástroj osudu vyšel na Disney+. Poslední příběh slavného dobrodruha je plný nostalgie

Necelého půl roku po premiéře dorazil poslední Indiana Jones na streamovací službu Disney+. Ačkoliv kritiky nenadchl, stále jde o kvalitní podívanou.

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

INDIANA JONES AND THE DIAL OF DESTINY

Foto: Falcon

Harrison Ford roli slavného Indiany Jonese ztvárnil naposledy

0Zobrazit komentáře

Pátý a poslední příběh Indiany Jonese lze od pátku streamovat. Nesklidil sice nijak zvlášť oslavné recenze, ale nabízí pořádnou porci nostalgie. To a mnoho dalšího přináší nové vydání newsletteru Watch, kde shrnujeme nejzásadnější dění ve filmovém i televizním světě, upozorňujeme na zajímavé trailery a doporučujeme, co si pustit. Přihlásit se k jeho odběru můžete v boxu níže.

Načítám formulář...

Dlouhých patnáct let po Indianu Jonesovi a království křišťálové lebky se nejslavnější dobrodruh filmových dějin ještě jednou, tentokrát nejspíš opravdu naposledy, vydává hledat bájný poklad a utkat se s nacisty. Pátý Indiana Jones měl místo Stevena Spielberga na starosti James Mangold, režisér Logana či Le Mans ’66, z velké části se mu ale podařilo alespoň přiblížit kouzlu svých předchůdců. Co na tom, že do žánru nevnesl mnoho nového a bez pátého Indyho bychom se nejspíš obešli.

Indiana Jones a nástroj osudu nás zavede do roku 1969. Titulní hrdina právě odchází do důchodu, a byť některých nedokončených věcí lituje a je frustrovaný okolním světem, je připraven nadobro pověsit svoje laso a klobouk na hřebík. Vtom ale na scénu vstupuje jeho napůl ztracená kmotřenka Helena, která se snaží nalézt bájný mocný artefakt dřív, než by se mohl dostat do rukou nacistickému vědci Jürgenu Vollerovi. Indy se rozhodne jí v tom pomoci.

INDIANA JONES AND THE DIAL OF DESTINY

Foto: Falcon

Indiana se v novince vydává vstříc dobrodružství s kmotřenkou Helenou

Nástroj osudu je ze všeho nejvíce velká nostalgická jízda, která se v divácích snaží oživit dětské nadšení z původní jonesovské trilogie, popřípadě čtvrtého snímku z konce nultých let. Nedokáže mnoho nabídnout coby samostatné dílo, vyjma určitých posunů daných věkem herce Harrisona Forda nebo pokusem o modernější vyznění témat série. Stále, a pro mnohé diváky právě proto, jde ale o kvalitní zábavu. Snímek lze od pátku zhlédnout na streamovací službě Disney+.


Co ukazují trailery

Duna: Část druhá

Očekávaná druhá část adaptace kultovního sci-fi Franka Herberta vstoupí do kin za dva měsíce a dva týdny. Nová upoutávka ukazuje střet původních obyvatel planety Arrakis s galaktickým impériem a režisér filmu Denis Villeneuve zmínil, že druhá část je podstatně lepší než první. Více zde.


Co hýbe světem filmu a televize

Nominace na Zlaté glóby ovládla Barbie

V uplynulém týdnu byly vyhlášeny nominace na Zlaté glóby pro letošní rok, s devíti nečekaně dominoval letní komediální hit Barbie. Osm nominací pak dostalo historické drama Oppenheimer, sedm film Martina Scorseseho Zabijáci rozkvetlého měsíce. Více zde.

Co si pustit

Koruna

Netflix  |  Drama  |  2016-2023  |  6 řad  |  ČSFD

the-crown_three-queens_netflix

Foto: Justin Downing/Netflix

Šestá a poslední řada Koruny

Podle kritických ohlasů se naneštěstí zdá, že Koruna, prestižní drama o britské královské rodině, je jedním z příkladů příliš natahovaného seriálu. Paradoxně za to do velké míry může samotná historie, po smrti princezny Diany totiž zůstala velká díra, kterou lze těžko zaplnit, aniž by se tvůrci vzdálili faktům. Druhá polovina poslední řady Koruny tak pokrývá asi deset let, kdy se snaží dodnes dramatický příběh nějak přirozeně uzavřít. Ačkoliv se jí to nedaří se stejnou grácií, jakou měla v prvních řadách, stále jde o významný a zajímavý příspěvek do televizní tvorby.

Pro přehled dalších trailerů, novinek z filmového světa a tipů, co si o víkendu pustit, se podívejte na kompletní vydání newsletteru Watch a přihlaste se k jeho odběru zde či v boxu v úvodu článku.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym