Inspirováno ukrutnou rychlostí. Nové silniční kolo od Lamborghini hrdě odkazuje na slavný Aventador SVJ

Filip HouskaFilip Houska

lamborghini-cervelo-1

Foto: Lamborghini

Nové silniční kolo Cervelo R5 Automobili Lamborghini Edition

0Zobrazit komentáře

Revírem slavného Lamborghini jsou především závodní tratě a garáže movitých automobilových fajnšmekrů, to ale neznamená, že někdy tato legendární italská značka nemůže zavítat mimo svůj typický obor. Třeba na cyklostezky a uhlazené asfaltové silnice, na které nyní pouští unikátní model silničního kola inspirovaný bestií s přídomkem Aventador.

Když se někdo jako Lamborghini rozhodne k novým spolupracím, je velmi pravděpodobné, že půjde o skvostný kousek se vším všudy. Nejen, že může být extrémně limitovaný, ale také si jej nebude moci kvůli vysoké ceně kdekdo koupit. To se týká i exkluzivního modelu silničního kola, na němž Italové pracovali s uznávaným kanadským výrobcem Cervélo.

Rukopis Lamborghini na novém kole poznáte poměrně rychle – stačí se podívat na přední část hlavové trubky, kde se nachází emblém zlatého rozzuřeného býka na černém pozadí, kterého zakladatel automobilky Feruccio Lamborghini vybral především proto, že byl sám znamením Býk. Ti znalejší ale inspiraci poznají hlavně z kombinace barev rámu.

lamborghini-cyklo-x2

Foto: Lamborghini

Během jízdy

lamborghini-cyklo-x8

Foto: Lamborghini

Rozzuřený býk

Právě v oranžovo-šedo-bílém vzhledu poslalo Lamborghini před dvěma lety na slavný okruh Nürburgring poblíž německého města Nürburg svůj nový model Aventador SVJ, aby na této trati pokořilo rekord v kategorii nejrychlejšího sériově vyráběného auta. To se mu s časem 6 minut a 44,97 sekundy podařilo a převzalo titul po Porsche.

S touto myšlenkou vstupovalo Lamborghini do kolaborace s Cervélo a chce potenciálním zájemcům přiblížit tento unikátní zážitek, který si – s nadsázkou řečeno – mohou připomenout i na sedle a šlapátky coby primárním zdrojem pohonu. „Cervélo R5 Automobili Lamborghini Edition je vytvořeno s cílem pokořit nejprudší kopce i sjezdy italských Dolomit,“ píše se na webu Lamborghini.

Ačkoliv za karbonovým rámem stojí Kanaďané, ostatní součástky mají být čistě v italské gesci. Přeci jen je Lamborghini hrdou značkou z Apeninského poloostrova. Kola jsou proto od značky Campagnolo (stejně tak jako osazení), použité pláště mají štítek Vittoria Corsa Pro, sedlo vyrobila společnost Fizik a představec pochází od Deda Elementi.

Unikátnosti tohoto modelu, kterého se vyrobí pouze 63 kusů (jako připomínka založení Lamborghini v roce 1963), ovšem odpovídá i prodejní cena. V přepočtu vyjde Cervélo R5 Automobili Lamborghini Edition na více než 400 tisíc korun, respektive 18 tisíc dolarů, což je částka, za kterou lze sehnat nové auto. Dostupné je primárně přes oficiálně distributory.

lamborghini-cyklo-x7

Foto: Lamborghini

Vidlice od Cervélo

lamborghini-cyklo-x6

Foto: Lamborghini

Kotouč

lamborghini-cyklo-x5

Foto: Lamborghini

Osazení

lamborghini-cyklo-x3

Foto: Lamborghini

Přední přesmykovač

lamborghini-cyklo-x1

Foto: Lamborghini

Nové limitované kolo od Lamborghini

 

Diskuze (0)

Novinka

Anonym