Inteligentní bezpečnostní kamera rozezná tváře, zvuky i pohyby a vybrala již téměř 8 milionů korun

Pavel HoralíkPavel Horalík

Chytrá kamera Butterfleye
0Zobrazit komentáře

Chytré bezpečnostní kamery určené pro domácnosti jsou dnes již snadno k dostání. Na trh se však chystá další, která pro svůj start sbírá peníze v aktuální kampani na Indiegogo. A nedaří se jí vůbec špatně. Za prvních 16 hodin vybrala více než trojnásobek z cílové částky.

Butterfleye totiž není obyčejné zařízení. Jak sami tvůrci tvrdí, kamera vám ušetří čas a námahu, protože dokáže rozlišit běžné denní situace od těch neobvyklých. V praxi to znamená, že už nebudete upozorňováni na kymácející se větev za oknem nebo na procházení vašeho psa po pokoji.

Remix Mini

Přečtěte si takéTenhle miniaturní počítač s Androidem získal na Kickstarteru už přes 34 milionů korunTenhle miniaturní počítač s Androidem získal na Kickstarteru už přes 34 milionů korun

Butterfleye

O vše se stará inteligentní systém, který ještě před spuštěním natáčení rozhodne, zda je to vůbec nutné. Sám dokáže rozpoznat člověka z domácnosti od cizince, zanalyzovat zvuky a odlišit lidské pohyby od těch zvířecích. Kamera dokonce upozorní, pokud s ní někdo manipuluje nebo přemisťuje. Svůj domov tak budete mít plně pod kontrolou.

Butterfleye app

Butterfleye vydrží na jedno nabití až 2 týdny a video nahrává ve full HD rozlišení. Interní pamět dokáže uložit 12 hodin záznamu, ale můžete využít také bezplatný cloudový prostor pro dalších 24 hodin. Pokud by vám to nestačilo, je možné si za měsíční poplatek místo přikoupit a ukládat videa na delší dobu.

Cena kamery je v kampani 199 dolarů, v přepočtu 4700 Kč. V běžném prodeji se její cena bude pohybovat na úrovni 249 dolarů, což je o necelých 1200 korun více. Pokud tedy uvažujete o monitorování vaší domácnosti, Butterfleye stojí za pozornost.