Investiční firma Lance Armstronga nabírá další peníze. K dispozici má mít 75 milionů dolarů

armstrongl

Lance Armstrong

0Zobrazit komentáře

Lance Armstrong se proslavil díky své dlouholeté sportovní kariéře jako vynikající cyklista, ale zároveň člověk, který se přiznal k jednomu z největších dopingových skandálů v historii. To ho nakonec stálo celou kariéru a málem i slibné finanční zázemí. Jak ale sám Armstrong přiznal, za návrat zpět po ukončení kariéry vděčí své brzké investici do startupu Uber, která se mu mnohonásobně zhodnotila.

Po ukončení sportovní kariéry Armstrong mimo jiné založil vlastní investiční firmu Next Ventures, se kterou investuje do startupů v rámci fitness, zdravotního či nutričního sektoru. Firma má za sebou hned několik investic, které se standardně pohybují v řádu nižších jednotek milionů dolarů, a nyní vybírá peníze pro rozšíření svého investičního kapitálu.

Next Ventures chce od partnerů dle magazínu TechCrunch vybrat kolem 75 milionů dolarů. Prozatím se údajně Armstrongovi a spol. podařilo získat zhruba třetinu. Pokud se opravdu podaří vybrat většinu financí, půjde o jeden z větších investičních fondů, které se soustředí primárně na sport. Mezi dosavadní investice patří například startup vyrábějící elektrický svalový stimulant pro sportovce Powerdot, měřič spánkové a sportovní aktivity Oura nebo komunitní platforma Spar.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym