Investor Warren Buffett daroval charitativním organizacím další 3 miliardy dolarů

redakceredakce

buffett

Warren Buffett

0Zobrazit komentáře

Momentálně čtvrtý nejbohatší člověk světa, Warren Buffet, již kdysi dávno přislíbil, že chce v průběhu života darovat většinu svých prostředků charitě a že by ho podobní lidé měli následovat. Je pouze jedním z mála, kterým se dlouhodobě daří přispívat potřebným organizacím větší sumou – a díky poslednímu příspěvku se mu podařilo přeskočit dosud největší filantropa, Billa Gatese.

Ten ostatně vede vlastní nadaci, spolu se svojí ženou Melindou Gates, kam většinu z posledního 3,17 miliardy vysokého příspěvku v akciích vlastní společnosti Berkshire Hathaway Buffett vložil. Kromě nadace Billa a Melindy Gates podpořil také čtyři další charitativní organizace, konkrétně pak nadaci Susan Thompson Buffett a tři rodinné nadace, které vedou jeho vlastní děti.

airbnb

Přečtěte si takéPaříž omezí krátkodobé pronájmy přes Airbnb turistickou daní a limitem doby pronájmuPaříž omezí krátkodobé pronájmy přes Airbnb turistickou daní a limitem doby pronájmu

Celkem se tak za posledních 11 let částka, kterou Buffett ze svého jmění ukrojil, pohybuje na hranici 30 miliard dolarů, ze kterých bylo více než 21 miliard darováno právě první zmíněné nadaci. Buffett stále stojí v čele finanční skupiny Berkshire Hathaway, jenž má podíl v mnoha zajímavých společnostech, a také vlastní akcie v hodnotě přibližně 72 miliard dolarů.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym