Co se stane když smícháte dohromady Pinterest, Instagram a Photoshop? Vznikne aplikace Bazaart

Michal PtáčekMichal Ptáček

bazaart_hhhh
0Zobrazit komentáře

Ve světě tech médií se začíná hodně mluvit o další „sociálně mobilní aplikaci“. Jmenuje se Bazaart, stojí za ním tým z izraelského Tel Avivu a dalo by se říct, že je takovým mixem mezi Instagramem, Photoshopem a Pinterestem.

První verze aplikace, která sloužila k tvorbě koláží z oblíbených modních doplňků na Pinterestu, vznikla už v létě 2012 v New Yorku, jako projekt účastnící se startupového akcelerátoru od DreamIt Ventures. Po delším testovacím období a vyhodnocení toho co uživatelé chtějí, se však nyní její tvůrci odhodlali ke kompletnímu překopání a výsledkem je úplně nová věc.

Bazaart vám nyní dovolí tak jako ostatní „photo sharing“ appky pořizovat fotky a sdílet je s přáteli. Hlavní funkcí je ale editační mód, fungující na základech CanvasEnginu, který aplikaci promění v podstatě ve zjednodušenou verzi Photoshopu a umožní vybranou fotku libovolně graficky upravit. Tvůrci k tomu dodávají…

Uživatelé naší appky nejsou profesionální fotografové a umělci. Bazaart je pro normální lidi, kteří jsou kreativní a rádi něco tvoří. Aplikace samotná nabízí široké spektrum využití, od tvorby vtipných fotek, přes tzv“selfies“ nebo koláže celebrit až po opravdové umění. Doufáme, že Bazaart se pro úpravu fotek stane tím, čím se stal Instagram pro fotky samotné.

Do dnešního dne původní verze aplikace Bazaart zaznamenala 250 000 stažení a 100 000 měsíčně aktivních uživatelů, kteří vytvořili přes 350 000 upravených obrázků z více jak 2 milionů pořízených fotek. Vzhledem k tomu, kolik prostoru se pár hodin od spuštění této nové verze aplikaci dostalo v různých tech médiích jako Mashable, TheNextWeb a podobně, toto číslo pravděpodobně hodně rychle povyroste. Aplikace je zdarma k dispozici pro iPhone a iPad na App Store.

Zakladatelé Bazaart…Stas Goferman (CEO), Dror Yaffe, Uri Kogan (CTO)a Gili Golander (CMO)…
Bazaart-founders

Rubriku Startupy podporujíjt-retina