Jan Barta a spol. a slovenské Itrinity kupují za stovky milionů korun službu UptimeRobot pro monitoring webů

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

jan-barta

Foto: Pale Fire Capital

Jan Barta z Pale Fire Capital

0Zobrazit komentáře

Vyhledávač nábytku, analýza zpravodajství a dezinformací, aukční portál, saunový svět a nové také monitoring webových stránek. To je aktuálně pět nohou, na kterých staví tuzemská investiční skupina Pale Fire Capital v čele s Janem Bartou, Dušanem Šenkyplem a Davidem Holým. Poslední zmíněnou nohu staví díky nákupu služby UptimeRobot.com.

O nejnovější investici Pale Fire Capital informoval na svém osobním blogu Jan Barta s tím, že jde o společný byznys se slovenskou softwarovou společností Itrinity. V obchodu v řádech stovek milionů korun společně koupili jednu z největších globálních služeb pro monitorování webových stránek, UptimeRobot.com.

„Pracovali jsme na tom intenzivně přes půl roku a jsme rádi, že jsme to konečně dotáhli. Nebylo to úplně za hubičku, ale jde o skvělý asset, který umíme developovat, vylepšovat a výhledově i lépe monetizovat,“ hlásí Jan Barta. Pale Fire Capital pro tento deal vytvořil s Itrinity nový holding Ignity, v němž obě strany drží 50 procent.

uptimerobot

Služba UptimeRobot.com pro monitoring webů

Nákupem UptimeRobot.com by se totiž nemělo společné tažení zastavit. Československý holding plánuje v příštích dvou letech nakoupit další SaaS služby, které míří na malé a střední podniky a vhodně by se doplňovaly právě s monitoringem webů. Na společné investice mají Pale Fire Capital a Itrinity připraveno zhruba půl miliardy korun.

„Itrinity do společného projektu přináší zásadní skills v SaaS službách pro malé a střední podniky a my zase silnou kapitálovou pozici. Jde již o naši druhou společnou investici – první jsme dotáhli na konci minulého roku,“ dodává Barta. První akvizice se týkala služby EmailListVerify, která ověřuje kvalitu e-mailových adres.

Slovenské Itrinity stojí například za službami Mangools.com, která poskytuje pro více než 400 tisíc uživatelů nástroje pro SEO, RockingPage pro monitoring internetových trendů nebo Byebyebot pro blokování botů.

Pro Pale Fire Capital se nyní jedná o vstup do dalšího odvětví po předchozích investicích do českých startupů Favi a Semantic Visions, významného vstupu do portálu Aukro a také investice do saunových světů Saunia.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym