Japonské aerolinky začnou půjčovat oblečení. Chtějí usnadnit cestování bez kufrů

Služba má kromě praktického i udržitelný rozměr. Oblečení k pronájmu totiž bude pocházet z nadbytečných zásob oděvních řetězců.

Michal MančařMichal Mančař

jal

Foto: Unsplash / Fasyah Halim

Letoun společnosti Japan Airlines. Na snímku jistě v zavazadlovém prostoru ještě nese kufry plné oblečení

0Zobrazit komentáře

Aerolinka Japan Airlines přišla s novou službou, se kterou chce usnadnit cestování turistům i lidem vyrážejícím do země vycházejícího slunce za prací. Nabídne jim půjčení oblečení, takže nebudou muset cestovat s odbaveným zavazadlem. Společnost tím chce zároveň podpořit udržitelný cestovní ruch.

Japan Airlines ve spolupráci s firmou Sumitomo nabízejí půjčení oblečení za cenu 610 až 1 100 korun za jednu sadu. Lidé budou mít možnost zapůjčit si oblečení až na dva týdny v různých velikostech a stylech. To jim následně bude prostřednictvím firmy Sumitomo doručeno na hotel.

Aerolinky označují tuto iniciativu za snahu podpořit udržitelný cestovní ruch a zároveň chtějí nabídnout pohodlí. Návštěvníci si budou moci vybrat oblečení podle velikosti a sezonních potřeb prostřednictvím internetových stránek před nástupem do letadla provozovaného Japan Airlines. Služba bude ve zkušební fázi fungovat do srpna příštího roku.

Oblečení k pronájmu bude pocházet z nadbytečných zásob oděvních řetězců, což pomůže minimalizovat množství odpadu. Japan Airlines také budou informovat zákazníky, o kolik se snížily emise oxidu uhličitého z letu díky tomu, že si nevzali zavazadlo, a letadlo je tak lehčí. Firma Sumitomo vyvinula internetový rezervační systém a bude mít na starosti obstarání, praní a doručení oblečení.

Japonské letecké společnosti, hotely a restaurace se po úplném zrušení vstupních omezení a začátku letní prázdninové sezony připravují na příjezd většího počtu cestujících. Podle Japonské národní organizace cestovního ruchu v květnu přijelo do země 1,9 milionu návštěvníků, což bylo téměř 70 procent úrovně z doby před pandemií, tedy úrovně z května 2019.

S přispěním ČTK