Jeden z nejlepších technologických novinářů Jan Beránek podlehl vážné nemoci

redakceredakce

beranek
0Zobrazit komentáře

Málokdy se stane, že píšeme o takto negativních zprávách z české technologické a startupové scény, ale nyní uděláme výjímku. Během včerejšího dne se s námi totiž nadobro rozloučil jeden z nejzásadnějších a nejlepších českých novinářů, Jan Beránek, který po dlouhém boji podlehl rakovině.

Informoval o tom přímo server Lupa.cz, kde byl Jan Beránek od dubna roku 2014 redaktorem. Dříve působil také na serverech Tyinternety.cz, Mobil.cz, ale i v České televizi či Hospodářských novinách. Šéfredaktor Lupa.cz David Slížek okomentoval tuto smutnou událost slovy:

„Na fotce, kterou jsem v březnu 2014 vkládal do příspěvku oznamujícího Berryho příchod do redakce, Honza vesele, ironicky a trochu spiklenecky mrká do kamery, jako by říkal „to bude dobrý, woe. Takový byl a takového si ho budeme pamatovat.“

Honza zásadním způsobem zformoval českou technologickou scénu a ačkoliv působil v konkurenčním technologickém médiu, vždy si našel čas i chuť k tomu, nám jakožto méně zkušenějším kolegům v soukromí poradit a správně nasměrovat.

Rodině a kolegům tímto vyjadřujeme upřímnou soustrast.