Jeff Bezos se stal teprve druhým člověkem v historii, jehož jmění přesáhlo 100 miliard dolarů

Jeff Bezos, CEO of AMAZON, introduces new Kindle Fire HD Family
0Zobrazit komentáře

Nejsou to ani čtyři měsíce od doby, kdy jsme psali o tom, že zakladatel Amazonu Jeff Bezos předběhl Billa Gatese a stal se tak nejbohatším člověkem na světě. Vděčí za to prudkému nárůstu hodnoty akcií Amazonu, kterých mu i po nedávném odprodeji v hodnotě 1,1 miliard dolarů, jenž využije pro rozvoj vesmírného projektu Blue Origin, zvývá 16,4 %.

Začátkem tohoto měsíce, ještě před zmíněným prodejem, měl tak Bezos jmění v hodnotě 93,7 miliardy dolarů. To se ovšem nyní přehouplo přes magickou hranici 100 miliard dolarů, konkrétně pak na 100,3 miliard. Amazon za to vděčí právě probíhajícímu prodeji v rámci Black Friday, při kterém zaznamenal rekordní tržby.

28B0D185-7960-42F3-A5DC-F3BC7F3D4589

Přečtěte si takéČeský startup na hlídání dětí a úklid domácností Hlidacky.cz spouští službu pro péči o senioryČeský startup na hlídání dětí a úklid domácností Hlidacky.cz spouští službu pro péči o seniory

Jen za tento rok tak jmění Jeffa Bezose poskočilo o 32,6 miliard dolarů. Je tak teprve druhým člověkem na světě, kterému se onu dvanáctičíselnou hranici podařilo překonat. Tím prvním byl totiž již v roce 1999 právě Bill Gates, se kterým se Bezos průběžně střídá na prvním místě. Gates ovšem za tu dobu velkou část ze svého jmění daroval na charitativní účely.

gates_082617x1

Dnes by jinak disponoval bohatstvím mnohem vyšším. Stejně jako další miliardář a investor Warren Buffett. Bezos se chce dále mimo rozvoje Amazonu věnovat vesmírnému projektu Blue Origin, který by měl již brzy poslat první lidské pasažéry do vesmíru. A také deníku Washington Post, jenž koupil Bezos v roce 2013 za 250 milionů dolarů.

Foto: Amazon, World Bank Photo Collection / Flickr