Jezdit v Lamborghini, žít v Lamborghini. Automobilka buduje u Marbelly vily s designem svých vozů

Domy nabídnou absolutní luxus, nádherné výhledy a design, na který jsme zvyklí z automobilů prestižní značky Lamborghini.

lamborghini5-min

Foto: Lamborghini

Vizualizace jedné z vil od Lamborghini ve Španělsku

0Zobrazit komentáře

Podobně jako „obyčejnější“ automobilky, i ty luxusní podléhají celé řadě trendů. Přestože se tomu řada z nich zpočátku bránila, dnes nabízejí SUV modely a také vozy poháněné elektřinou. Mezi prémiovými výrobci aut však nyní obchází zcela nový trend, který nemá s vozidly zas tolik společného. Značky jako Aston Martin či Bentley se začínají věnovat výstavbě luxusních nemovitostí – a pozadu nechce zůstat ani Lamborghini. Nedaleko španělské Marbelly proto pracuje na vilovém komplexu. Design přepychových obydlí přitom hledal inspiraci také u vozů italské automobilky.

Pro Lamborghini není vilový komplex Tierra Viva prvním projektem svého druhu. Již dříve se automobilka pustila do výstavby vil ve Spojených arabských emirátech. Tentokráte se však jedná o realizaci na domovském kontinentu, konkrétně ve Španělském městečku Benahavis nacházejícím se pouhých 10 minut cesty od Marbelly.

Toto přímořské město je proslavené coby letní destinace evropské smetánky. Majitelé vil tak mohou téměř za domem kotvit v tamní marině své jachty, setkávat se s přáteli ve zdejších klubech či chytat bronz na pláži Puerto Banús.

V rámci projektu se Lamborghini spojilo s realitní společností Dar Global del Sol, která má bohaté zkušenosti s výstavbou luxusních nemovitostí. Společně chtějí na místě vybudovat 53 soukromých vil, které budou umístěny do svahu s výhledem na Středozemní moře. Vily budou ve třech kategoriích. Nejmenší nese název Esmeralda a nabídne čtyři ložnice. Větší obydlí Zafiro nabídne pět ložnic a Diamanta rovnou šest.

Každá z vil nabídne takzvaný nekonečný bazén, několik teras i zahradu. Designové pojetí domů by mělo hledat inspiraci u designu vozů Lamborghini. Každý dům se bude pyšnit koženými detaily, leštěným mramorem a velkým množstvím skla. Prozatím není jasné, kdy přesně budou vily dokončeny. A hlavně za kolik budou na trhu nabídnuty.

Určitou představu ovšem lze získat právě z vil nabízených v Dubaji, jejichž cena začínala na částce 7,5 milionu dolarů, v přepočtu tedy zhruba na 162 milionech korun. Přestože se jedná o vysokou sumu, všech 40 domů se vyprodalo bezprostředně po svém odhalení v roce 2021.

lamborghini1-min

Foto: Lamborghini

Na kopci vznikne několik desítek vil