John Vanhara po prodeji zásilkové služby Shipito spouští novou firmu na rozvoz pizzy

john-1

Zakladatel Shipito John Vanhara

0Zobrazit komentáře

Za několik měsíců tomu budou dva roky od doby, kdy John Vanhara, Čech, který již od roku 2002 podniká v USA, prodal za několik desítek milionů dolarů svoji zásilkovou společnost Shipito. Od té doby se Vanhara soustředil především na odpočinek, ale i rozvoj dalších projektů – firmy na zakládání společností v USA, IncParadise, nebo správu a pronájem vlastních skladů, které mu po prodeji Shipita zůstaly.

Už delší dobu ale přemýšlel o tom, že rozjede další business a mezi nápady v několika posledních týdnech jasně vedl provoz vlastní pizzerie. A přesně to je další z podnikatelských nápadů, který chce Vanhara uvést v život. Konkrétně by mělo jít o rozvoz kvalitní pizzy v jedné z oblastí kolem Los Angeles, konkrétně v Palos Verdes.

jakub

Přečtěte si takéMall Group Jakuba Havrlanta ovládla 100% eshopu CZC.czMall Group Jakuba Havrlanta ovládla 100% eshopu CZC.cz

Pro svůj nový projekt s názvem PVPizza.com, který by měl pracovat s pokročilým objednávkovým systémem a kvalitními ingrediencemi na pizzu, nyní hledá prostřednictvím blogu programátora. Podle vlastních odhadů se provoz jedné takové provozovny může ziskem přiblížit hranici 100 tisíc dolarů ročně. Jakmile se celý systém otestuje a pokud bude provozovna úspěšná, Vanhara bude zvažovat franšízu nebo otevření dalších oblastí.

dodo

Inspirace pro podobný rozvoz přišla prostřednictvím pizzerie DodoPizza, která funguje v Oxfordu v Mississippi, soustředí se čistě na rozvoz a její hlavní konkurenční výhodou je právě technologické zázemí, které podrobně ukazuje kolik objednávek denně přijde, v jaké hodiny, jaké suroviny bude zhruba na další den potřeba, jaké se očekávají zisky, potencionální problémy apod. – všechna data jsou navíc volně k dispozici online v reálném čase na oficiálním webu.

Foto: JIC

Diskuze (0)

Novinka

Anonym