Kim Dotcom vypustil MegaChat, anonymního zabijáka Skypu

video_page-850×468
0Zobrazit komentáře

Kim Dotcom mluvil o nové, připravované službě hodně dlouhou dobu, ovšem jelikož musela projít dlouhým procesem testování, spatřila světlo světa až nyní. Jeho Mega se tak nyní rozšiřuje o službu MegaChat, díky které si můžete užívat šifrované hovory a přenosy souborů mezi přáteli nebo kolegy. Je to tak výrazná konkurence Skypu, kvůli absolutní anonymitě.

mega

Přečtěte si takéMEGA od Kima Dotcoma přichází s iOS aplikacíMEGA od Kima Dotcoma přichází s iOS aplikací

Kim se svěřil na svém Twitteru, že Mega používá aktuálně přes 15 milionů registrovaných uživatelů a že díky MegaChatu mohou být schopni toto číslo ještě 7x znásobit do konce aktuálního roku. Jen za několik hodin po předvedení nové služby uživatelé vyzkoušeli na půl milionu šifrovaných hovorů.

contacts_page

Nespornou výhodou je to, že uživatelé mohou MegaChat využívat přímo prostřednictvím prohlížeče, nemusí tak nic instalovat. Všechna uložená data tedy nejsou v PC, ale přímo na úložišti Mega v šifrované podobě. Služba má samozřejmě ještě své mouchy, které se postupně odlaďují, ale s jistotou lze říci, že se kvalita videohovorů vyrovná již teď Skypu.

Službě nahrává i fakt, že v době, kdy frčela aféra Snowden se objevil Skype na listině firem, které předávají citlivá data vládním organizacím. V nejbližší době, jakmile se podaří MegaChat vyladit, plánuje Kim vypustit i videokonferenční hovory a textový chat.