Konečně! Mario, Zelda a další Nintendo hity míří na mobily

Michal PtáčekMichal Ptáček

snes
0Zobrazit komentáře

Vynikající zpráva pro všechny fanoušky konzolí Nintendo a jejich ikonických her s Mariem, Zeldou a dalšími. Tenhle japonský herní gigant, které v 80-90. letech společně se Segou a dalšími ovládal trh s televizními hrami, se totiž konečně rozhodl k tahu, ke kterému ho už delší dobu vyzývala spousta odborníků z herního průmyslu. A to k vydávání svých ikonických her i na mobilních telefonech, čemuž se Nintendo po dlouhé roky bránilo.

Screen Shot 2015-01-29 at 16.53.59

Přečtěte si takéBožena Řežábová spouští ve spolupráci s Cleeviem herní sociální síť GameeBožena Řežábová spouští ve spolupráci s Cleeviem herní sociální síť Gamee

To je však odteď díky spolupráci se společností DeNA minulostí! (Portál Gamasutra mimochodem informoval, že součástí dohody je i vzájemný převod podílů, kdy Nintendo bude držet v DeNa 10% a DeNa v Nintendu 1.4%)

Kvůli hraní Zeldy, Maria a dalších kultovních her, už si tak nyní hráči nebudou muset kupovat ani Nintendo 3DS ani Wii a ani některou ze starších Nintedo konzolí, protože si prostě zahrají i na mobilech. Nebude se navíc jednat o remaky starších pecek, nýbrž o úplně nové herní tituly.

foto: CzechCrunch