Kontroverzní společnost vyrábějící roboty, představila nejnovější model svého „Terminátora“ (video)

Michal PtáčekMichal Ptáček

main1
0Zobrazit komentáře

Jsou to zhruba dva roky, co Google koupil lehce kontroverzní společnost Boston Dynamics, která se proslavila tím, že ve spolupráci s Pentagonem vyvíjela až hrůzu náhanějící roboty s názvy jako BigDog, Cheetah, WildCat nebo Atlas, jejichž videa kolovala snad po celém internetu.

V souvislosti s tímto krokem, samozřejmě ihned spousta odborníků začala spekulovat o možném riziku v podobě spojení umělé inteligence a robotů, kteří by lidskou rasu za určitých scénářů mohly jednou ohrozit, zvlášť pokud se Google v projektu bude v budoucnu angažovat stále aktivněji.

wework

Přečtěte si takéJaké to je mít kancelář v miliardovém startupovém coworkingu WeWork?Jaké to je mít kancelář v miliardovém startupovém coworkingu WeWork?

Nyní se v Boston Dynamics odhodlali k představení nejnovější verze svého robota s názvem Atlas, který je údajně konstruován pro manipulaci s objekty, s tím, že je schopný bezproblémově fungovat jak ve venkovních, tak uzavřených prostorech. Robot je kompletně poháněn eletrickou energií a pro bezproblémovou navigaci, přemistování objektů a pohyb v terénu je vybaven  „laserovým“ radarem a stereo senzory. To vše při váze 81 kg a výšce 175 cm.

Obzvlášť v čase 2:05 začíná být video zajímavé…

main22

1

Diskuze (0)

Novinka

Anonym