Krásná rána pro ženy i po náročných večerech. České Mornee chce dobýt kocovinový trh s přírodní pilulkou

Nela VítováNela Vítová

tomas-pospisilInsider

Foto: Mornee

Zakladatel Mornee, Tomáš Pospíšil

0Zobrazit komentáře

Asi každý z nás alespoň jednou za život zažil to nepříjemné ráno po večeru plném alkoholu, kdy naše tělo prostě nefunguje. Bolest hlavy doprovází nevolnost, nechuť vylézt z postele, natož jít do práce a bez problému fungovat.

Kocovina není ten nejpříjemnější stav, který můžeme zažívat, proto se proti němu lidé také snaží různými způsoby bojovat. Byť by pochopitelně bylo nejjednodušší a nejlogičtější přestat pít alkohol úplně, takto obvykle lidský mozek a rozhodování nefungují.

Většina lidí tak proto mnohdy hledá pomoc například u tradičních „babských rad“, kterých všude kolují desítky. Ať už je to sníst kyselé okurky, pomeranč, vypít sklenici mléka nebo prostě jen vyprošťovací česnekový vývar. Ale existuje i jiné řešení?

Způsob, jakým kocovině předejít, začal hledat před více než rokem podnikatel Tomáš Pospíšil. Rozhodl se přitom skoncovat s těmito babskými tipy a jednoduše přinést „lék“, který by dokázal zabránit tomu, aby kocovina vůbec nastala.

mornee-and-purse-2

Foto: Mornee

Mornee je přírodním doplňkem stravy, který obsahuje vitaminy C a B, zinek nebo měď

Přes svůj pilotní produkt se dopracoval až k tomu finálnímu, který nakonec splnil všechna jeho očekávání – a vznikl přírodní doplněk stravy v podobě pilulky, který nazval Mornee.

Svůj lék proti kocovině Tomáš Pospíšil vyvíjel a zdokonaloval přes rok. Vše začalo ve chvíli, kdy přišel na to, že na našem trhu žádný přírodní produkt proti kocovině neexistuje, zatímco v zahraničí už takové produkty znají. Rozhodl se proto využít mezery na trhu a vyrobit vlastní.

„Všiml jsem si, že v Čechách výrazně stoupl kocovinový trh. Když jsem si udělal vlastní průzkum, zjistil jsem, že obdobný produkt u nás neexistuje,“ říká absolvent doktorského studia na VŠE v Praze.

Konec kocovině

Pospíšil nejprve začal s prvním produktem s názvem Morning Guru. Šlo o doplněk stravy v kapslích pro muže a ženy, jehož prodej byl spuštěn loni. Protože ale nebylo jisté, jak budou lidé na takový produkt reagovat, rozhodl se ho pojmout jako pilotní program, díky kterému si otestuje trh, zákaznické chování i to, jak na lidi vlastně působí.

Po roce prodeje se pak rozhodl získané výsledky zanalyzovat a přišel k zajímavému zjištění – 70 % všech zákazníků tvořily ženy. Ty ho podle všeho oceňovaly především proto, že jde o přírodní produkt z bylin a vitamínů. I z toho důvodu se Pospíšil rozhodl, že produkt poupraví.

bar-drinks

Mužský zákaznický segment zcela vyřadil a zaměřil se čistě na ženy, s čímž souvisela lehká úprava složení. To se rázem více přizpůsobilo ženskému organismu a tomu, co ženské tělo opravdu potřebuje. Ruku v ruce s tím šla samozřejmě také změna komunikace a další novinky od balení přes profilování produktu až po změnu názvu.

Protože produkt ženám slibuje příjemnější a aktivní rána, rozhodl se čtyřiatřicetiletý podnikatel pro název Mornee. „Produkt ženám přináší krásná a aktivní rána, proto jsme i lehce změnili složení, aby bylo vhodnější přímo pro ženy,“ přitakává.

Přírodní doplněk stravy

Účinek kapslí spočívá ve vysokém obsahu důležitých látek, které lidskému tělu pomáhají se vypořádat se zvýšenou zátěží po konzumaci alkoholu. Zamezuje kocovinovým stavům, jako je bolení a motání hlavy, nevolnost nebo únava. Díky přírodnímu složení, kterému dominují detoxikační byliny a vitamíny, jako je zinek, biotin nebo různé druhy vitamínu D, dokáže tělo s odbouráváním alkoholu během noci velmi dobře bojovat a druhý den se tak žena cítí odpočinutě.

Složení přípravku záměrně kombinuje takové byliny a vitamíny, které narušují působení alkoholu v našem těle. Každá tableta obsahuje několik druhů bylin, jako je detoxikační ostropestřec nebo klanopraška, v kombinaci s vitamíny, které přispívají ke správné funkci organismu, i látkami, jež pozitivně působí na vlasy, nehty či pleť.

mornee-breakfast-2

Foto: Mornee

Protikocovinové pilulky Mornee

Jednoduchost použití spočívá v dávkování, které je rozděleno do dvou tabletek v různých časech. Pro optimální účinek by si žena měla vzít jednu tabletu před konzumací alkoholu a jednu těsně před spaním, po dopití poslední sklenky alkoholického nápoje.

Právě podle zmíněného návodu jsme se rozhodli otestovat protikocovinovou pilulku na vlastní kůži. První tabletu jsem spolkla ještě doma předtím, než jsem vyrazila na narozeninovou oslavu. Když jsem potom dorazila domů, vzala jsem si druhou tabletu a pro jistotu ji ještě zapila plnou sklenicí vody, která mi v předcházení kocoviny ze zkušenosti výrazně pomáhá.

forever21

Přečtěte si takéLevné oblečení už netáhne jako dřív. Bankrot obchodního řetězce Forever 21 naznačuje ústup fast fashionLevné oblečení už netáhne jako dřív. Bankrot obchodního řetězce Forever 21 naznačuje ústup fast fashion

Ačkoliv konzumace alkoholu předchozí večer nebyla příliš vysoká a nebyl to jeden z večerů, kdy se už předem obáváte rána, po probuzení jsem menší rozdíl pocítila. Ačkoliv jsem se cítila trochu unavená, protože mé tělo má problém si odpočinout, když je nuceno pálit alkohol, tak typická bolest hlavy, kterou jsem čekala, nepřišla ani ráno, ani v průběhu dne. Naopak jsem se cítila jako v běžný den, kdy se prostě jen hůř vyspím, ale typické příznaky kocoviny se nedostavily.

unpacking-mornee-1-2

Foto: Mornee

Mornee lze nakoupit přes oficiální e-shop

Nutné je zde ale podotknout, že doplňky stravy samozřejmě působí na každého z nás úplně jinak. Je proto možné, že někdo by po požití Mornee pocítil velké změny a někdo jiný zase naopak třeba žádné. S tím se ovšem musí počítat v případě přírodních doplňků počítat. Právě fakt, že jde o přírodní produkt, s jehož konzumací si nijak neničíte tělo, je mi nicméně velmi sympatický.

Emoce při nákupu

Mornee v současné době není možné zakoupit jinak než přes vlastní e-shop. Pospíšil sám říká, že si stále není jistý, zda prodej přesměruje i do dalších kanálů, protože by produktu rád zachoval duši a ženám zážitek spojený s nákupem. Balení je totiž promyšlené do posledního detailu, Mornee je zabaleno v růžovém papíru a nechybí ani kartička se sloganem. Za tímto designem stojí grafička Blanka Novotná.

„Naší vizí je zanechat emoci, která je s nákupem a otevřením balíčku spojená. Chceme tuto možnost vlastnit od začátku do konce, a toho jsme schopni docílit jedině tak, že si to sami pohlídáme,“ vysvětluje Pospíšil, který s Mornee zabrušuje do úplně nové oblasti, než které se dosud věnoval.

V roce 2014 totiž s kolegou Petrem Němcem založili službu Exekutor má smůlu.cz, kde se snaží zastavovat protiprávní exekuce. Nyní se začíná rychle orientovat v novém byznysu a prodej výhradně přes vlastní e-shop chce u Mornee zanechat i proto, že četl průzkum, který říká, že menší firmy, jež komunikují se svými zákazníky osobnějším způsobem, jsou na vzestupu.

„Ženy nevěří velkým značkám, které moc stereotypizují. Preferují menší firmy a oceňují individuální komunikaci, která je mnohem osobnější,“ vysvětluje Pospíšil. Vzhledem k tomu, že nový produkt je zatím v prodeji pouze krátce, probíhá stále hlavně testování marketingové strategie a dodělávky v rámci webu.

copy-of-mornee_produkt-31

Foto: Mornee

Protikocovinové pilulky Mornee

Ačkoliv dosud celý projekt Pospíšil financoval z vlastních zdrojů, připouští, že vzhledem k plánům, jako je expanze do zahraničí a rozšíření nabídky, zřejmě bude v budoucna hledat investora.

Pokud se vše bude vyvíjet dobře, tak bychom v budoucnu rádi expandovali do zahraničí a představili další produkty, které pomáhají dělat ženám jejich rána ještě krásnější. Pro tuto fázi bychom už ale nějakého investora potřebovali,“ dodává.

V prodeji má aktuálně Mornee jedno balení antikocovinového a zároveň přírodního doplňku stravy, které obsahuje 10 kapslí a stojí 249 korun. Jeden večer v baru vás tak s Mornee vyjde na 50 korun, přičemž odměnou by vám mělo být mnohem příjemnější a aktivnější ráno.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym