Kriminální kauzy 90. let stále přitahují. Devadesátky se staly nejsledovanějším českým seriálem od roku 2004

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

devadesatky

Foto: ČT

Devadesátky se staly nejsledovanějším seriálem od roku 2004

0Zobrazit komentáře

Popravy na ulicích, vyhlášená diskotéka s výstředním majitelem, války gangů nebo mrtvoly zavřené v sudu a shozené na dno Orlické přehrady. To všechno zahrnovaly některé z kriminálních případů, jež v devadesátých letech hýbaly Českem a které teď v šestidílné sérii připomněl seriál Devadesátky České televize. A že temné případy i po letech stále přitahují, dokazují rekordní čísla, které si dílo režiséra Petera Bebjaka připsalo. Stalo se nejsledovanějším tuzemským seriálem za posledních 18 let.

„Devadesátky si uplynulých šest nedělních večerů nenechalo ujít průměrně 2,23 milionu diváků. Devadesátky se tak staly vůbec nejsledovanějším českým seriálem na všech tuzemských stanicích od roku 2004 a na přední příčky dosáhly i v odložené televizní a internetové sledovanosti,“ uvedla Česká televize. Seriál vidělo 47,5 procenta všech, kteří měli v dobu vysílání zapnutou televizi.

Značnou sledovanost zaznamenala v posledních týdnech hojně diskutovaná minisérie také na internetu v rámci iVysílání, které nedávno prošlo značnou modernizací. Do týdne po odvysílání Devadesátky odloženě na webu vidělo 161 tisíc lidí, což je nejvyšší odložená sledovanost na internetu hned po seriálu Most!. Nadprůměrná byla podle České televize také odložená televizní sledovanost, jejíž celkový příspěvek k živé televizní sledovanosti činí 50 procent.

Nejsledovanějším dílem Devadesátek byla pátá epizoda, která se věnovala takzvaným orlickým vraždám. Vidělo ji 2,41 milionu diváků a stala se tak nejsledovanějším nedělním pořadem v hlavním vysílacím čase od začátku elektronického měření sledovanosti v roce 1997. Současně u diváků boduje také dokumentární série Polosvět, která kriminální seriál dokresluje.

Pět odvysíláních epizod Polosvěta si ve čtvrtek na ČT2 v průměru nenechalo ujít zhruba 560 tisíc diváků, při podílu na sledovanosti přesahující 12 procent. Nejsledovanější byl dosud čtvrtý díl zaměřený na nájemné vrahy. S celkem 711 tisíci diváků se stal nejsledovanějším nesportovním a nezpravodajským pořadem ČT2 od roku 2007. Poslední epizodu uvede kanál tento čtvrtek.

S přispěním ČTK.