Krvelačné polštáře jdou na zteč. Noví Bulánci konečně dorazili na herní scénu

Přepracovaná verze původních Bulánků je dostupná na platformě Steam v rámci takzvaného předběžného přístupu.

Filip HouskaFilip Houska

bulanci_1

Foto: SleepTeam

Mapa Pohádka v nové verzi hry Bulánci

0Zobrazit komentáře

Moment, na který všichni fanoušci jedné z nejlegendárnějších českých her čekali, je konečně tady. Na scénu se totiž oficiálně vrátili nový Bulánci, animované krvelačné polštáře, s nimiž si začátkem nultých let užil zábavu snad každý školák. Nová verze ikonických Bulánků přichází v modernizované grafice, zatím je však dostupná pouze v rámci takzvaného předběžného přístupu.

O nových Buláncích se toho za poslední rok a půl napsalo mnoho. Když jejich původní tvůrci ze studia SleepTeam loni v květnu oznámili, že kultovní počítačovou hru se zábavným nápadem a trefnými hláškami přepracují, aby odpovídala nárokům moderní doby, strhl se o novinku velký zájem. Ten se projevil na finanční podpoře.

Takzvaní Bulánci 2.0 se nejprve vydali na crowdfundingovou platformu Startovač, kde sháněli peníze na vývoj. Od lidí následně získali před sedm milionů korun, což mělo být dost k tomu, aby se vývojáři pustili do práce. A tak se v průběhu dlouhých měsíců chystala verze, která by ideálně nalákala nové hráče a příjemně potěšila ty, jež byli odkojeni na prvních Buláncích z roku 2001.

Jestli nová verze na herní scéně obstojí, je možné posuzovat od včerejšího podvečera, kdy noví Bulánci v rámci oslav českých a slovenských her po několika posunech dorazili na platformu Steam za necelých 13 eur, respektive 280 korun. Zatím jde ale o předběžný přístup, což znamená, že je titul osekaný, nemá ty nejzajímavější novinky a slouží spíš jako předzvěst něčeho většího. Ti, kteří nové Bulánky dříve finančně podpořili na Startovači, mají hru „zdarma“.

„K dispozici jsou tři hratelná prostředí, ve kterých je možné hrát klasický deathmatch nebo nově také hru týmů. Kniha historie obsahuje dvě animované kapitoly doplňující příběhovou linii. Nevylučujeme možnost drobných chyb, především v prvních měsících Early Accessu,“ uvádí tvůrci na platformě Steam. Z předběžného přístupu se má hra dostat asi za deset měsíců, pak se zvýší její cena a dorazí do ní několik novinek. Včetně crossplatformního multiplayeru.

Bulánky 2.0 totiž bude možné hrát napříč všemi relevantními zařízeními. Někdo se do hry připojí z Windows nebo macOS, někdo do bitvy vstoupí přes telefon – a někdo třeba z PlayStationu, Xboxu nebo Nintenda Switch. Bulánci tak opouští výsadní postavení klasických počítačů s operačním systémem od Microsoftu.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym