Kryptoplatby pro každodenní využití. České Presto Ventures opět investuje v Gruzii

Startup CityPay.io využívá přes 700 obchodníků v pěti zemích včetně Česka. I díky zdejším investorům chce dále rozšířit svou mezinárodní stopu.

Peter BrejčákPeter Brejčák

pv-team_all-boxed-regular-min

Foto: Presto Ventures

Vojta Roček, Přemysl Rubeš, Eduard Kučera a Roman Nováček z Presto Ventures

0Zobrazit komentáře

Gruzínský startup CityPay.io chce, aby každodenní platby pomocí kryptoměn byly dostupné pro všechny. A získal pro to podporu ve výši desítek milionů korun od skupiny investorů včetně českého fondu Presto Ventures, historicky prošel i akcelerátorem StartupYard.

CityPay.io je první kryptoměnový platební systém v regionu, který obchodníkům pomáhá přijímat platby v kryptoměnách a převádět je na klasické měny. Vytváří tak ekosystém pro firmy i jednotlivce, kteří mohou platit v kryptoměnách a přijímat je pomocí čtyř různých kanálů – webovými platbami, platebními terminály, e-mailovou fakturací pro jednorázové platby i ukládáním depozitů pro jednotlivce.

Startup vznikl v roce 2020 a aktuálně čítá přes sedm set klientů včetně sítě hotelů Radisson nebo fast foodů Wendy’s v Gruzii, působí ale také v Ázerbájdžánu, Kazachstánu, Spojených arabských emirátech i Česku. V rozšiřování mezinárodní pozice mu nyní pomohou investoři.

Více než dva miliony eur (přes 48 milionů korun) do CityPay.io posílá Presto Ventures, ale také tvůrce kryptotokenů Tether a další mezinárodní i lokální investoři. Celkem již startup nabral tři miliony eur (72 milionů korun) a prošel také akcelerací ve zdejším StartupYardu. Jeho zakladatelé věří, že příliv cizinců do Gruzie a dalších zemí v regionu zvyšuje poptávku po krytoplatbách a jejich využívání.

Presto Ventures

Presto Ventures je pražská investiční společnost, která podporuje talentované zakladatele…

„V posledních dvou letech CityPay.io rozvíjelo celý trh s kryptoměnami v Gruzii i za jejími hranicemi. Za tu dobu jsme významně přispěli k vytvoření kultury kryptonákupů pro každodenní produkty a služby. Jsme velmi hrdí na to, že nás Presto Ventures a Tether podporují při dalším růstu, zatímco my pokračujeme v naší hlavní misi – učinit každého součástí kryptosvěta,“ komentuje spoluzakladatel startupu Eralp Hatipoglu.

„Věříme, že tato investice pomůže CityPay.io dále posílit jejich vedoucí pozici v regionu, zatímco budou pokračovat v rozšiřování tržní adopce kryptoměn a souvisejících služeb mezi co největší počet lidí,“ doplňuje Roman Nováček, partner Presto Ventures. Pro fond přitom nejde o první investici v Gruzii, loni podpořil tamní logistický Omofox.

Rubriku Startupy podporujíjt-retina

Presto Ventures

Presto Ventures je pražská investiční společnost, která podporuje talentované zakladatele…