Kultovní česká adventura Polda se vrací a s ní i Luděk Sobota nebo Jiří Lábus. Na sedmý díl se skládají fanoušci

Michal PtáčekMichal Ptáček

polda-1

Foto: Polda

Oblíbená česká adventura Polda se dočká dalšího dílu

0Zobrazit komentáře

Neuvěřitelných 22 let uplynulo od vydání jedné z nejznámějších počítačových her české historie. Point-and-click adventura Polda od společnosti Zima Software ve své době patřila k tomu nejlepšímu, co český herní průmysl nabízel, a její velkou oblibu potvrdil rok po vydání i titul nejprodávanější české hry.

Od té doby se tuzemská adventura, ve které se hráč vžije do role policisty Pankráce, dočkala dalších pěti pokračování a i po letech si drží stabilní hráčskou základnu. Nyní po dlouhých šesti letech tvůrci oznámili, že mají v plánu vytvořit další, již sedmý díl, ve kterém se hráč tentokrát vydá na Celebritycon, fiktivní setkání největších celebrit světa, s cílem vyřešit případ tajemného mimozemského stroje.

Kromě pro sérii typický humor a tradiční adventurní 2D zpracování vývojáři lákají i na dabérský tým v čele s hercem Luďkem Sobotou. Byl to totiž právě sedmasedmdesátiletý herec, který sérii v roce 1998 díky svému specifickému hlasu tolik proslavil. A představit by se měli i další známé české hlasy, například Jiří Lábus, Sabina Laurinová, Martin Dejdar nebo Petr Nárožný.

K dokončení zatím posledního dílu však budou tvůrci kvůli vysokým vývojovým nákladům potřebovat i finanční pomoc fanoušků. Na portálu Hithit proto rozjeli crowfundingovou kampaň, jejímž cílem je vybrat celkem 400 tisíc korun.

„Bohužel již nemáme dostatek financí na vývoj dalšího dílu, a proto to chceme zkusit zde, je to pro nás poslední možnost jak tuto hru oživit. Věříme, že Polda má stále spoustu fanoušků, kteří budou ochotni nového Poldu podpořit,“ komentují autoři právě probíhající kampaň.

A vypadá to, že nic nezabrání tomu, aby byla úspěšná. Za pouhých pár hodin totiž fanoušci přispěli více než 300 tisíci korun a částka dál roste. Pokud se tedy nestane něco nečekaného, sedmého Poldy bychom se měli dočkat na podzim příštího roku.

fotka-polda

Foto: Polda

První díl adventury Polda z roku 1998