Tato chytrá láhev na víno získala 150 milionovou investici a první várku vyprodala za 3 hodiny

Michal BenatzkyMichal Benatzky

kuve
0Zobrazit komentáře

Mánie chytrých zařízení už zasáhla také tak kontroverzní oblast, jakou je podávání vín. Startup jménem Kuvée totiž představil vůbec první chytrou láhev, která zajistí, že víno v ní vydrží nezkažené až po dobu 30 dní. Nápad firmy z Bostonu zaujal také dvě investorské společnosti  General Catalyst a Founder Collective, které se do novinky rozhodly dohromady investovat 6 milionů dolarů (150 milionů korun), informuje VentureBeat.

Láhev Kuvée nejenže dokáže díky zamezení přístupu kyslíku udržet víno čerstvé místo obvyklého dne až měsíc, ale skrze svůj displej umí také o momentálně zvoleném víně zobrazovat podrobné informace o původu a servírování daného vína. Na obrazovce se objevuje také informace, kolik vína v láhvi ještě zbývá. Láhev také umožňuje přímou objednávku dalších vín. Ty pak dorazí ve speciálních láhvích, které pasují do chytrého rozlévače Kuvée.

samorost4

Přečtěte si takéČeské vývojářské studio Amanita Design vydává třetí díl své nejpopulárnější hry SamorostČeské vývojářské studio Amanita Design vydává třetí díl své nejpopulárnější hry Samorost

Láhev Kuvée se objevila také na crowdfoundingovém serveru Indiegogo, kde se startupu podařilo od více než tří stovek přispěvovatelů vybrat 60 tisíc dolarů, v přepočtu tedy zhruba 1,5 milionů korun. V rámci předobjednávek, které mimochodem společnost vyprodala za 3 hodiny, bude chytrý rozlévač dostupný za 179 dolarů. Standardní obchodní cena by však měla činit 349 dolarů. V přepočtu na českou měnu tak Kuvée vyjde na 4 500, respektive 8 750 korun.

Po spuštění prodejů bude ale láhev k dispozici pouze v několika státech USA. Na rozšíření do zbytku Spojených států a možná také  do dalších zemí světa si ale budeme muset počkat až na začátek příštího roku.

https://player.vimeo.com/video/159609106?autoplay=1?autoplay=1

jv71wpvukd7m0v59dn3e

Rubriku Startupy podporujíjt-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym