LEGO zvedlo jednu z nejmocnějších zbraní ve vesmíru Marvelu. Navrhlo repliku Thorova kladiva

Filip HouskaFilip Houska

thorovo-kladivo-1

Foto: LEGO

Replika fiktivního magického kladiva Mjölnir

0Zobrazit komentáře

Captain America má svůj štít, Iron Man technologické vychytávky, Hulk naprosto destruktivní schopnosti a Thor? Samozřejmě magické kladivo známé také pod bájným názvem Mjölnir. A právě symbolu jednoho z nejznámějších superhrdinů komiksového univerza Marvelu se nyní chopilo LEGO, jehož pracovníci by skutečné Thorovo kladivo sice téměř stoprocentně neuzvedli, ale alespoň udělali poutavou repliku pro fanoušky kultovní ságy.

LEGO už má se světem Marvelu bohaté zkušenosti. V jeho sortimentu se objevuje několik ikonických artefaktů, zpravidla těch, které prošly i filmy o Avengers. Ať už jde o menší sety, kde si stavitelé mohou hrát například s obleky Tonyho Starka alias Iron Mana, nebo větší stavebnice, které umožňují postavit si třeba Rukavici nekonečna, se kterou Thanos (ne)vyhladil půlku vesmíru.

Nyní se k nim přidává jeden z nejkultovnějších symbolů tohoto superhrdinského světa – Thorovo kladivo, které podle severských mýtů ukovali trpaslíci ze srdce umírající hvězdy. Přesně z 979 dílků si tak fanoušci Marvelu mohou postavit jeho věrohodnou, šestačtyřicet centimetrů vysokou repliku v pozici, kdy je staticky „zabořeno“ do země.

Novinka přichází spolu s podstavcem a informativní cedulkou, přičemž nechybí ani minifigurka toho, komu kladivo patřilo – Thora. Pro fajnšmekry je pak uvnitř hlavy kladiva ukryto několik miniaturních verzí Rukavice nekonečna, Teseraktu a Odinova ohně. Stavebnice bude dostupná také v Česku, a to za cenu 3 199 korun. Do prodeje zamíří 1. března.

Replika mocné zbraně tak dorazí zhruba čtyři měsíce před tím, než do kin vtrhne další film s Thorem. Očekávané pokračování Thor: Love and Thunder od režiséra Taiky Waititiho (který stál i za dílem Thor: Ragnarok) je naplánováno na letošní 8. červenec a v hlavní roli znovu představí Chrise Hemswortha.

thorovo-kladivo-x3

Foto: LEGO

Model kladiva měří 46 cm na výšku a 29 cm na šířku

Diskuze (0)

Novinka

Anonym