Live

zobrazit nejnovější

14. 6. 2024 10:00

Rychlá zpráva

cestmir-2Foto: Nguyen Lavin/CzechCrunch

Dnes startuje třetí den festivalu Rock for People, na kterém se představí i Crunch Live Čestmíra Strakatého

Oblíbený podcast Crunch Čestmíra Strakatého dnes budou moci zažít na vlastní kůži návštěvníci festivalu Rock for People, jehož je CzechCrunch partnerem. Známý moderátor v něm od 11:15 na Conference Stage vyzpovídá herce a gastroinfluencera Lukáše Hejlíka a také Kristu Audi z projektu Úžasná místa.

14. 6. 2024 09:08

14. 6. 2024 08:22

Rychlá zpráva

meddi-hubFoto: Meddi Hub

České Meddi vyrostlo na 250 milionů korun. S telemedicínskou aplikací expanduje

Česká technologická společnost Meddi Hub vyvíjí stejnojmennou telemedicínskou platformu a podle svého vyjádření dosáhla v loňském roce obratu téměř 250 milionů korun, což má představovat meziroční nárůst o 158 procent. Více než polovina obratu plyne z Česka, zejména od korporátních klientů, kteří aplikaci pořizují pro své zaměstnance jako součást programu zdravotní péče o zaměstnance a jejich rodiny.

Prostřednictvím aplikace Meddi je možné mimo jiné bezpečné spojení lékaře a pacienta, a to pomocí videohovoru nebo textových zpráv. Aktuálně funguje v Česku, na Slovensku a ve čtyřech zemích Latinské Ameriky. Do konce roku chce její zakladatel Jiří Pecina vstoupit také do Německa, Itálie a několika dalších evropských zemí. První na řadě mají být Maďarsko, Srbsko a Slovinsko.

14. 6. 2024 07:01

Rychlá zpráva

elonmuskinvesticeFoto: Midjourney / CzechCrunch

Akcionáři Tesly schválili rekordní balík odměn pro Muska, jeho hodnota ale poklesla

Podílníci Tesly včera schválili rekordní balík odměn pro šéfa podniku Elona Muska v hodnotě 44,9 miliardy dolarů, tedy zhruba jednoho bilionu. Stalo se to poté, co dohodu, která vznikla v roce 2018, začátkem letošního roku zrušil soud ve státě Delaware.

Součet hlasů nebyl bezprostředně oznámen a schválení odměny taky neznamená, že Musk dostane v dohledné době celou částku. Balíček pravděpodobně bude ještě několik měsíců předmětem jednání u soudu v Delawaru, kde se Tesla proti zamítnutí odvolává. Před propadem akcií měl balík odměn hodnotu 56 miliard dolarů.

13. 6. 2024 21:00

Doporučujeme

Vždy, když něco děláte, tak prodáváte. Svůj produkt, firmu, myšlenku, vizi nebo službu. Většina lidí v tom ale není dostatečně dobrá. Nebo tak dobrá, jak by mohla. Má problémy se sebeprezentací i komunikací obecně. Podle majitele SEBA Academy Petra Vojnara jde ale všechno naučit. „Je to pět zbraní, se kterými, když vůbec víte, že existují, orientujete se v nich a dokážete je využívat a kombinovat, tak získáte brutální konkurenční výhodu nad lidmi ve vašem oboru, kteří sice třeba umí prodávat, ale už nechápou, že existují například ovlivňovací techniky,“ vysvětluje Vojnar s tím, že čím více technik dokážete zapojit, tím lepší budete.

Partner podcastu: SEBA Academy

13. 6. 2024 19:00

Rychlá zpráva

exec-osobnost-2024Foto: EXEC

E-commerce osobností roku je Dalibor Cicman z miliardového fitness e-shopu GymBeamu

Druhý ročník ankety EXEC e-commerce osobnost má svého výherce. Stal se jím Dalibor Cicman, zakladatel GymBeam, největší fitness e-shop v regionu celé střední a východní Evropy. „Vítězství je pro mě velkou ctí a uznáním práce celého našeho týmu. Těší mě, že naše práce přináší zákazníkům hodnotu,“ komentuje Cicman, za kterého převzala cenu Lenka Lukáčová, ředitelka marketingu GymBeam pro Česko a Slovensko.

Druhé místo ankety obsadil Ruslan Skopal, zakladatel e-shopu Trenýrkárna, na třetím skončila Eva Šípková, která má na starosti Customer Experience v Alze. Speciální ocenění za Inspiraci roku získal Tomáš Čech, zakladatel společnosti Angry Beards. Anketu vyhlašuje mediální e-commerce platforma EXEC, kterou provozuje společnost Shopsys. Odborná porota byla stejně jako loni složena z předních e-commerce manažerů a expertů, investorů a majitelů e-shopů či služeb.

13. 6. 2024 17:10

Rychlá zpráva

borkovecFoto: Partners

Partners Banka má tři měsíce po startu přes 50 tisíc klientů. Borkovec v ní posílil pozici

Partners Banka hlásí tři měsíce od svého oficiálního spuštění více než 50 tisíc klientů včetně dětí, které si uložili téměř 19 miliard korun. Podle prohlášení banky se jedná o nejrychleji rostoucí banku v Česku od roku 2007. Svou pozici zároveň posílil její zakladatel Petr Borkovec, který se přesouvá z představenstva finančně-poradenské společnosti Partners Financial Services do představenstva Partners Banky jako místopředseda.

„Partners Banka je pro naši skupinu velký a důležitý byznys, který ji celou transformuje. Chci proto posílit svou roli lídra skupiny a také se více zaměřit na banku,“ uvádí Petr Borkovec, který zároveň přebírá také novou roli co-CEO. Řídit bude především oblasti produktu, distribuce a marketingu. Předseda představenstva a CEO banky Marek Ditz se bude prioritně zaměřovat na oblasti úvěrů, IT, řízení lidských zdrojů, financí, rizik a compliance.

13. 6. 2024 16:00

Rychlá zpráva

bell-helicopter1Foto: U.S. Indo-Pacific Command/Flickr Foto: U.S. Indo-Pacific Command/Flickr

Do Česka dorazily dva poslední z dvanácti amerických armádních vrtulníků

Armáda se dočkala posledních dvou z dvanácti nových amerických vrtulníků. Na pardubické letiště je dopravil dnes ráno nákladní letoun C-17 Globemaster. Zde bude dvojice vrtulníků UH-17 Venom zkompletována přímo lidmy od výrobce a následně přepravena na mateřskou základnu do Náměště nad Oslavou. Globemaster nemohl zamířit přímo sem z důvodu oprav vzletové a přistávací dráhy.

13. 6. 2024 14:30

Rychlá zpráva

cigareta-pexesFoto: liartsy/Pexels

Fosilní paliva, tabák, alkohol a vysoce průmyslově zpracované potraviny stojí za čtvrtinou úmrtí v Evropě

Fosilní paliva, tabák, alkohol a vysoce průmyslově zpracované potraviny denně zabijí 7 400 osob napříč 53 státy evropského sektoru. Dohromady tak mají v Evropě na svědomí 2,7 milionu úmrtí za rok, uvedla Světová zdravotnická organizace (WHO). Číslo odpovídá přibližně jedné čtvrtině všech úmrtí na území starého kontinentu za roku. Proto WHO vyzvalo jednotlivé státy, aby zavedly přísnější regulaci výrobků ohrožujících lidské zdraví.

13. 6. 2024 13:15

Brand Stories vizuál

Partner podcastu: SEBA Academy

13. 6. 2024 13:00

Rychlá zpráva

campirri5-minFoto: Campiri

Zájem o obytňáky v Česku stále roste. Problém nejsou ani vyšší ceny

Vyrazit na dovolenou v obytném voze je romantická představa pro řadu českých rodin. Ovšem i výlet obytňákem něco stojí a tyto ceny se v poslední době jen zvyšují. Jak ovšem informuje ČT, půjčovny tohoto typu vozidel mají oproti minulým sezónám více obsazeno. Potvrdila to Asociace kempování a karavaningu, podle které vyrazí letos v létě do zahraničí až 7,5 tisíce Čechů právě v tzv. bydlících. Nejčastěji míří do destinací jako je Skandinávie, jih Itálie a Polsko.

Podle asociace také stále více lidí investuje do koupě vlastního obytného vozu. Cena těchto vozů se pohybuje v průměru okolo 2,5 milionu korun. To je také důvod, proč stále více lidí využívá k bydlení na cestách přestavěných dodávek. Cena přestavby svépomocí vychází od desítek tisíc až po stovky tisíc korun.

13. 6. 2024 11:05