Live

zobrazit nejnovější

1. 3. 2024 18:17

1. 3. 2024 18:02

Rychlá zpráva

Český Google dočasně povede po Taťáně le Moigne viceprezident pro střední a východní Evropu

Českou pobočku americké internetové firmy Google po odchodu Taťány le Moigne dočasně povede do jmenování nového vedení viceprezident pro střední a východní Evropu Patrick Warnking. ČTK to dnes řekla mluvčí Alžběta Houzarová. Dosavadní ředitelka české pobočky po osmnácti letech z funkce po dohodě s vedením Googlu odchází. V čele Googlu v Česku byla od vzniku pobočky v roce 2006 a vedla i pobočky na Slovensku, v Rumunsku a Maďarsku.

1. 3. 2024 17:12

Doporučujeme

„Dřív se mi řada kolegů z oboru smála, když jsem říkal, že chci vybudovat miliardový cyklistický obchod. Najednou od nich slyším něco velmi podobného.“

- Martin Kudrna, šéf Bikera

Čtěte dále

1. 3. 2024 15:25

Rychlá zpráva

Křetínskému s Tkáčem už patří téměř polovina německého Metra

Česko-slovenské miliardářské duo Daniel Křetínský a Patrik Tkáč dál posiluje svou pozici v německé společnosti Metro AG, jak upozornil deník E15. Přikoupili další akcie firmy, která v Česku provozuje obchody Makro, a nově v ní drží podíl ve výši 49,99 procenta. Poprvé do německého velkoobchodního řetězce Metro vstoupili v roce 2018. Cena akcií se od té doby propadla zhruba o 50 procent.

1. 3. 2024 13:10

1. 3. 2024 11:18

Rychlá zpráva

Czech Grand DesignFoto: CzechCrunch

Akademie designu ČR vyhlásila Finalisty cen Czech Grand Design 2023

Široké nominace osmnáctého ročníku cen Czech Grand Design byly zúženy na trojice finalistů, kteří mají šanci získat ocenění za nejlepší počin v oblasti produktového designu, módy, šperku, fotografie, grafického designu a ilustrace. Aktuálně seznam čítá 24 jmen. V kategorii Designér/ka roku jsou to Jiří Krejčiřík, Tadeáš Podracký a umělecký ředitel sklárny Moser Jan Plecháč, cenu Módního designéra/ky roku má šanci obdržet Boris Kráľ, designérské duo LAFORMELA a nová značka JAN SOCIÉTÉ Jana Černého. Na titul Designéra/ky šperku roku aspirují Klára Marie Bliss, Janja Prokić a Zdeněk Vacek. Mezi dalšími finalisty je designér Vítek Škop a jeho interaktivní učebnice pro základní školy Vividbooks, grafický designér Jakub Straka, fotografka Marie Tomanová či ilustrátorka Magdalena Rutová.

1. 3. 2024 09:38

Rychlá zpráva

money-maker-3Foto: Jakub Hrabal/CzechCrunch

Miliardář Pavel Tykač varuje, že na jaře 2025 zavře uhelné elektrárny Chvaletice a Počerady

Jeden z nejbohatších Čechů a majitel energetické skupiny Se.Ven Pavel Tykač podle serveru Seznam Zprávy uvažuje, že by na jaře 2025 odstavil své uhelné lomy a elektrárny Chvaletice a Počerady. Jejich provoz se totiž v době klesajících cen elektřiny nevyplatí. V minulosti do elektráren navíc méně investoval, neprošly modernizací, takže jejich provoz je dnes náročnější. V případě, že by je zavřel, by přišlo o práci na tři tisíce lidí. O situaci už jedná tým expertů na ministerstvu průmyslu. Tykač o tom, že jeho energetické aktivity v Česku spějí ke konci, hovoří již delší dobu.

1. 3. 2024 09:06

1. 3. 2024 08:02

Rychlá zpráva

USA opět zabránily kolapsu úřadů, Kongres schválil prodloužení rozpočtového provizoria

Kongres Spojených států schválil další prodloužení rozpočtového provizoria, které udrží část federálních úřadů v provozu do 8. března a zbylé do 22. března. Opatření, které má zabránit částečnému kolapsu vládních úřadů v noci na sobotu, nyní čeká na podpis prezidenta Joea Bidena. Krátkodobé prodloužení je již čtvrtým v posledních měsících a mnozí zákonodárci očekávají, že bude posledním v tomto fiskálním roce. V nedohledu stále zůstává schválení balíku o nouzové pomoci pro Ukrajinu, Izrael a další americké spojence.

1. 3. 2024 07:05