Live

zobrazit nejnovější

18. 5. 2023 08:24

Rychlá zpráva

indiana-jonesReprofoto: Lucasfilm/YouTube

Pátý Indiana Jones bude mít dnes premiéru v Cannes, předchozí filmy i seriál míří na Disney+

Na Mezinárodním filmovém festivalu v Cannes bude mít dnes světovou premiéru film Indiana Jones a nástroj osudu, pátý a podle tvůrců také poslední díl série o nehroženém archeologovi v podání Harrisona Forda. Do kin se snímek dostane na konci června, na konci května ale všechny předchozí díly do své nabídky zařadí i Disney+ (zatím jsou dostupné na konkurenční SkyShowtime) a jako bonus k nim přidá i ceněný a dosud online nedostupný seriál Mladý Indiana Jones, který – stejně jako první filmy – pochází z produkce George Lucase.

18. 5. 2023 07:53

Rychlá zpráva

theranos-1Foto: Fortune Global Forum/Flickr

Elizabeth Holmesová musí do 30. května nastoupit do vězení

Zakladatelka podvodného startupu Theranos Elizabeth Holmesová, kterou soud uznal vinnou z klamání investorů a poslal ji za to na jedenáct let do vězení, by měla k výkonu trestu nastoupit koncem měsíce. Původně to mělo být už 27. dubna, Holmesová ale na poslední chvíli podala žádost, aby mohla během svého odvolání proti rozsudku zůstat na svobodě, to ale soud nyní zamítl a jako nové nejpozdější datum pro zahájení trestu určil 30. květen.

18. 5. 2023 06:32

Rychlá zpráva

tiktokusaFoto: Depositphotos

Montana jako první americký stát zakázala TikTok

Montana se stala prvním americkým státem, který úplně zakázal čínskou aplikaci TikTok. Tamní guvernér Greg Gianforte ve středu podepsal rozhodnutí, které už v dubnu přijali zákonodárci. Opatření, jež zakazuje TikTok stahovat a bude pokutovat 10 tisíci dolary za den obchody, které budou jeho aplikaci nabízet, by mělo v platnost vstoupit v lednu. Očekávají se ale soudní spory.

17. 5. 2023 22:45

Rychlá zpráva

zeldaFoto: Nintendo

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom je nejrychleji prodávanou hrou celé série

Hra The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom se stala nejrychleji prodávanou hrou celé série. Podle Nintenda se za tři dny po uvedení videohry na trh 12. května prodalo deset milionů kopií po celém světě – předchozího dílu The Legend of Zelda: Breath of the Wild se za šest let jeho existence prodalo téměř třicet milionů kopií.

17. 5. 2023 21:22

17. 5. 2023 20:22

Rychlá zpráva

skinners-store_01Foto: Skinners

Ponožkoboty Skinners otevřely svou první prodejnu

Brněnská značka Skinners se zaměřením na bosé obutí a výrobu ponožkobot při příležitosti osmých narozenin otevřela v Brně svůj první concept store. Kromě nabídky kompletní kolekce ponožkobot a barefootových tenisek má prostor sloužit pro workshopy, setkávání i jako studio pro natáčení oznámení produktových novinek. V budoucnu by firma chtěla rozšířit koncept brněnské prodejny i do Prahy a dalších měst, konkrétnější plány ale nespecifikovala. Loni Skinners utržily sto milionů korun s meziročním propadem o čtvrtinu, aktuálně řeší i expanzi do Spojených států.

17. 5. 2023 19:02

Rychlá zpráva

Technologický sektor trpí, umělá inteligence jede

Zatímco technologický sektor se potýká s propadem financování, hromadným propouštěním a přesunem pozornosti ze schopnosti růstu firem na generování zisku, svůj boom zažívá obor generativní umělé inteligence, která dokáže vytvářet text, obrázky či videa. Aktuálně je z této oblasti na světě třináct jednorožců, tedy startupů s valuací vyšší než miliarda dolarů, všímá si analytická společnost CB Insights. Pět ze třinácti přitom miliardové mety dosáhlo letos, dva (Cohere a Runway) jen tento měsíc. V průměru těchto třináct startupů získalo status jednorožce za 3,6 roku, obecně to přitom zabere sedm let, tedy téměř dvakrát déle.

17. 5. 2023 18:15

17. 5. 2023 17:15

Rychlá zpráva

Turisté v Česku utrácejí za zážitky dvakrát více než před pandemií

Pokud do České republiky, tak hlavně za unikátními zážitky, platí stále více mezi cestovateli z celého světa. Zahraniční turisté letos v prvním čtvrtletí utratili v Česku zhruba dvakrát víc za zážitky než ve stejném období roku 2019, tedy v posledním roce před pandemií. Za nákupy zboží přitom cestovatelé vydali letos na jaře zhruba stejnou částku jako v roce 2019. Vyplývá to ze nejnovější studie společnosti Mastercard Travel Industry Trends 2023. Podle dat se zároveň Češi po třech letech opět ve velkém vrátili na palubu letadel. Počet rezervací soukromých prázdninových a dovolenkových letů z Česka se zvýšil na konci března o 18 procent ve srovnání se stejným obdobím roku 2019.

17. 5. 2023 16:25