Live

zobrazit nejnovější

25. 6. 2024 20:30

Doporučujeme

„Hlavně si to nevyčítat. To často řešíme s našimi klienty a snažíme se je na to připravit. Každý z nás dělá chyby, chybovat je prostě lidské, nejsme roboti.“

- výživový poradce Miloslav Šindelář o případných dietních chybách a jak se k nim postavit.

Čtěte dále

25. 6. 2024 19:00

Rychlá zpráva

alan-pock-ceo_1-minFoto: Investown

Přes Investown lidé proinvestovali čtyři miliardy, představil plán zahraniční expanze

Za tři roky pomohli investoři na platformě Investown, která usnadňuje investování do nemovitostí, profinancovat více než 900 etap realitních projektů a celkově proinvestovali téměř 4,3 miliardy korun. Na výnosech vyplatil Investown uživatelům více než 255 milionů korun.

Investown ještě letos plánuje spustit funkci Autoinvest, jež umožní nastavit si strategie, podle níž bude aplikace automaticky investovat. Vedle toho tým již pracuje na implementaci víceměnových účtů. Kromě toho se rozhlíží za hranice. „Plánujeme vstup do Německa nebo zemí Beneluxu, v případě Německa se bavíme o letošním podzimu. Vše ale stále vyhodnocujeme,“ dodal zakladatel a ředitel Alan Pock.

25. 6. 2024 17:30

25. 6. 2024 16:00

25. 6. 2024 14:30

25. 6. 2024 14:10

25. 6. 2024 13:02

25. 6. 2024 11:30

Rychlá zpráva

EuropeanParliamentBuildingStrasbourgFrance

Evropská unie spouští vyjednávání o přístupových dohodách s Ukrajinou a Moldavskem

V Lucemburku se dnes odpoledne uskuteční první mezivládní konference s Ukrajinou a Moldavskem, která formálně zahájí rozhovory obou zemí o přistoupení k Evropské unii. Evropská unie na konferenci představí vyjednávací rámec definující principy a základy pro další jednání. Po mezivládní konferenci by měl začít takzvaný screeningový proces. Jeho cílem je určit, do jaké míry se liší či shoduje legislativa kandidátských zemí s unijním právem, popsala nedávno bruselským novinářům další postup Jana Juzová z institutu Europeum.

Za Česko bude přítomen ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák, své zástupce budou mít na konferenci i ostatní členské státy EU.

25. 6. 2024 10:00

Rychlá zpráva

scala-kamiq-faceliftFoto: Škoda Auto

Škoda Auto prodlouží výrobu modelů Fabia, Kamiq a Scala do konce desetiletí

Škoda Auto prodlouží výrobu modelů Fabia, Kamiq a Scala do konce desetiletí. Důvodem je i pomalejší přeměna na elektromobilitu oproti předpokladům a velká poptávka ve světě. Podle původních očekávání automobilky měla být výroba ukončena dříve, ale transformace na elektromobilitu nepostupuje tak rychle. Výroba modelů Kodiaq, Superb a Octavia bude pokračovat i po roce 2030, řekl Seznam Zprávám v rozhovoru šéf Škody Auto Klaus Zellmer.

Důvody pomalejšího přechodu na elektromobilitu jsou podle Zellmera mimo jiné ceny, nabíjecí infrastruktura, nálada spotřebitelů nebo jejich preference. Bateriové elektromobily jsou oproti autům s konvenčním pohonem dražší, důvodem jsou především ceny surovin a zejména baterií.

Zellmer také v rozhovoru řekl, že by si nevsadil na konec spalovacích motorů v roce 2035, nicméně pro automobilku je to plánovací předpoklad. „Mě upřímně ale neděsí to, že rok 2035 bude znamenat konec prodeje nových vozů se spalovacími motory. Daleko větší strach mám z toho, co se stane se všemi auty se spalovacími motory, která budou stále na trhu. Nemáme pro ně řešení, které by snižovalo emise CO2,“ řekl šéf Škody Auto. Pokud se legislativa ze současného roku 2035 posune, bude podle něj záležet na tom, jak budou reagovat spotřebitelé.

25. 6. 2024 08:27