Live

zobrazit nejnovější

5. 2. 2024 12:09

5. 2. 2024 11:22

Rychlá zpráva

carny-niceboyFoto: Niceboy

Česká značka Niceboy má nového šéfa, přichází z Mastercard

Česká značka Niceboy, kterou v roce 2016 založili Daniel Janků a Jiří Zima, má nového výkonného ředitele. Firmu vyrábějící elektroniku od akčních kamer přes sluchátka a reproduktory až po chytré hodinky od začátku letošního roku vede jako CEO Michal Čarný, který loni opustil vedení české pobočky Mastercard. Zakladatelé Niceboye se chtějí věnovat novým začínajícím projektům a zakládají skupinu nezávislých andělských investorů The Seeders.

5. 2. 2024 10:05

Rychlá zpráva

oppenheimerFoto: SkyShowtime

Oceňovaný film Oppenheimer dorazí v březnu na SkyShowtime

Filmový hit Oppenheimer po celém světě vydělal už téměř miliardu dolarů a po úspěchu v kinech míří také na streamovací platformy. V Evropě včetně Česka budou moci diváci zhlédnout oceňovaný snímek režiséra Christophera Nolana o vývoji první atomové bomby na službě SkyShowtime od 21. března. Dosud bylo možné si Oppenheimera online jen koupit nebo pronajmout, například na Apple TV či v O2 TV.

5. 2. 2024 09:00

Rychlá zpráva

investownFoto: Investown

Čechům Investown vydělal přes 150 milionů, teď vstupuje na Slovensko

Česká crowdfundingová platforma Investown míří na Slovensko. „Zdejším investorům jsme vydělali už přes 150 milionů korun, stejnou ambici máme i na Slovensku,“ komentuje ředitel Alan Pock. Investoři se mohou podílet se na financování výstavby developerských projektů částkou od 500 korun (zhruba 20 eur), ač prozatím jen českých. V blízké budoucnosti firma plánuje Slovákům nabídnout i lokální nemovitosti. Investown expanduje díky získání evropské licence, další země mají následovat.

5. 2. 2024 08:06

Rychlá zpráva

Pařížané jsou pro ztrojnásobení parkovacích poplatků pro SUV

Skoro 55 procent hlasujících Pařížanů souhlasí se zavedením výrazně – až trojnásobně – vyšších poplatků za parkování pro řidiče SUV a silných aut s pohonem na všechna čtyři kola, ukázaly to výsledky včerejšího hlasování. Opatření má podle pařížské starostky Anne Hidalgové snížit emise a zvýšit bezpečnost chodců.

5. 2. 2024 07:23

5. 2. 2024 06:54

Rychlá zpráva

Na Grammy opět kralovala Taylor Swift, deska Midnights je už jejím čtvrtým albem roku

Síla Taylor Swift je momentálně k nezastavení a vidět to bylo i na předávání hudebních cen Grammy. Albem roku se stala její deska Midnights – pro Swift je to už čtvrté vítězství v této kategorii, což se ještě jinému umělci nepovedlo –, nahrávkou roku je skladba Flowers od Miley Cyrus a objevem roku zpěvačka Victoria Monét.

5. 2. 2024 06:35

4. 2. 2024 20:02

4. 2. 2024 19:30

Rychlá zpráva

geminiFoto: Google

Google v Česku spustil svou nejschopnější umělou inteligenci

Google oznámil, že jeho konverzační služba Bard založená na umělé inteligenci bude nově v Česku pracovat s nejnovější verzí jeho AI modelu Gemini Pro, a to i v češtině. Dosud nejpokročilejší model Gemini Pro má přinést lepší porozumění, sumarizaci, uvažování, kódování a plánování.