Live

zobrazit nejnovější

27. 3. 2024 08:51

Rychlá zpráva

pexels-ashish-limje-706352Foto: Pexels

Zapomeňte na Peking, asijským městem s největším počtem miliardářů se nově stala Bombaj

Indická Bombaj se podle výzkumné společnosti Hurun stala městem, ve kterém se v Asii momentálně koncentruje největší počet miliardářů – a je to vůbec poprvé, co se to nejlidnatějšímu městu Indie podařilo.

Najít bychom v něm podle Hurunu měli 92 miliardářů, což dělá z Bombaje i třetí místo na světě s jejich největším zastoupením. Nejvíc boháčů žije v New Yorku (119), na druhém místě se pak umístil Londýn (97), čtvrtý, hned za Bombají, skončil Peking (91) a pátá je Šanghaj (87).

27. 3. 2024 08:12

Rychlá zpráva

airca1rFoto: Klein Vision

Technologie slovenského létajícího auta AirCar míří do Číny

Technologie slovenského létajícího automobilu AirCar, nímž stojí podnikatel Anton Zajac a který dokázal v roce 2021 přeletět vzdálenost mezi Nitrou a Bratislavou, se přesouvá do Číny. Koupila ji totiž společnost Hebei Jianxin Flying Car Technology Company, která chce takové vozy vyrábět. Pro tyto účely buduje ne nespecifikovaném místě v zemi oblast, kde by měly být vozy používány.

27. 3. 2024 07:06

26. 3. 2024 21:44

Doporučujeme

„Polsko nás předběhlo v mnoha aspektech. Jsou na tom mnohem lépe také s možnostmi, jak tam dostat pracovní sílu z jiných zemí.“

- Klára Sobotková, regionální ředitelka české pobočky Panattoni

Čtěte dále

26. 3. 2024 19:20

26. 3. 2024 17:40

26. 3. 2024 15:15

Rychlá zpráva

otb-venturesFoto: OTB Ventures

Poláci spouští velký startupový fond zaměřený na deep tech. Mají 185 milionů dolarů

Polští venture kapitáloví investoři z OTB Ventures otevírají jeden z největších startupových fondu v regionu střední a východní Evropy. K dispozici mají celkem 185 milionů dolarů (4,3 miliardy korun) a zaměří se na takzvaný deep tech, tedy projekty, které se zabývají vědeckými nebo technologickými výzkumy, konkrétně pak na čtyři oblasti: vesmírné technologie, automatizace podniků a umělá inteligence, kybernetická bezpečnost a fintech infrastruktura.

OTB Ventures ve svém druhém fondu chtějí investovat především v rámci Series A, nicméně až deset procent je připravených pro seedová kola a více než polovina kapitálu slouží pro navazující investice. Fond je podporován mimo jiné Evropským investičním fondem (EIF) a Inovačním fondem NATO (NIF), který začíná rozdělovat jednu miliardu eur, již plánuje investovat do fondů a do startupů svých členů.

26. 3. 2024 13:32

26. 3. 2024 11:15

Rychlá zpráva

Lucid Air Exterior 7

Výrobce elektromobilů Lucid získá další miliardu dolarů od Saúdů

Americký výrobce luxusních elektromobilů Lucid získá od divize saúdskoarabského státního investičního fondu PIF jednu miliardu dolarů (přes 23 miliard korun) výměnou za prioritní konvertibilní akcie. Nejnovější investice fondu potvrzuje, že Lucid má v boji o přežití mezi začínajícími výrobci elektromobilů, kteří se potýkají s problémy, významnou výhodu. Akcie automobilky v reakci na oznámení vzrostly až o téměř pětinu. Vláda Saúdské Arábie vlastní ve firmě Lucid podíl 60 procent a do firmy již investovala miliardy v rámci strategie diverzifikace své ekonomiky mimo těžbu ropy.

Lucid je jedním z několika výrobců elektromobilů, které těžce zasáhlo zpomalení růstu poptávky a cenová válka vyvolaná společností Tesla. V čele Lucidu stojí bývalý manažer Tesly a automobilka očekává, že letos vyrobí 9 000 vozů. Loni vyrobila 8 428 vozů. Luxusní sedan Lucidu Air konkuruje mimo jiné vozům Tesla Model S a luxusním elektromobilům automobilek Mercedes-Benz, BMW, Audi a Porsche. Minulý měsíc Lucid ve své finanční prezentaci čtvrtého čtvrtletí uvedl, že má dostatečnou likviditu nejméně do roku 2025.

26. 3. 2024 09:28

26. 3. 2024 08:40

Rychlá zpráva

neumann_1Reprofoto: New York Times Events/YouTube

Adam Neumann by rád získal zpět WeWork, měl nabídnout 500 milionů dolarů

Adam Neumann, zakladatel padlého startupu WeWork, by firmu, která ho coby svého šéfa už jednou odmítla a jež loni požádala o ochranu před věřiteli, získal zpět. To není žádné tajemství. Podle CNBC nyní podnikatel proslulý bezhlavým utrácením nabídl půl miliardy dolarů, není ale jasné, odkud mají tyto peníze pocházet. Server zároveň dodal, že nemusí jít o konečnou částku, ta by se při vyrovnání všech povinností mohla dle jeho informací vyšplhat až témeř na miliardu dolarů.