Luxus na moři. Podívejte se do plovoucího domu Arkup za více než 120 milionů korun

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

arkup-boat2
0Zobrazit komentáře

Probouzet se každý den na jiném místě, pobývat ve velkém luxusu a koupat se v nejkrásnějších mořských zátokách. Takový život by si zřejmě mnoho lidí nechalo líbit a floridská firma Arkup se rozhodla, že ho udělá poměrně jednoduše realizovatelným. Tedy pokud máte na kontě přes 120 milionů korun. Pak si můžete pořídit plovoucí dům Arkup #1, se kterým není problém bydlet opravdu takřka kdekoliv, pokud se tedy bavíme o vodních plochách.

Už na první pohled je jasné, že Arkup #1, jak se vůbec první luxusní hausbót z floridské dílny jmenuje, je výjimečný. Jedná se o dvoupodlažní plovoucí dům, rozkládající se na celkové ploše 404 metrů čtverečních, který má téměř 30 metrů na délku a vedle solárních panelů a pohonných motorů na něm najdete i důležité hydraulické kůly pro stabilizaci.

arkup-boat10

Nový Arkup #1 byl představen na Miami Yacht Show a stojí 5,5 milionu dolarů (124 milionů korun). Za designem stojí nizozemská architektonická firma Waterstudio.NL a interiérovou výbavu si vzalo na starosti brazilské Artefacto. Začít ale musíme zvenku, respektive zespodu, protože právě hydraulické kůly jsou něco, co luxusní plovoucí dům od Arkupu odlišuje.

Luxusní soběstačné žití

Hydraulické kůly se mohou vysunout až do šesti metrů, což buď celou loď na vodní hladině stabilizuje, nebo ji dokonce vynese nad hladinu, aby vlny a voda nešplouchala až na palubu. Stabilizační kůly navíc mají sloužit i jako ochrana proti hurikánům a podle výrobce díky nim celý hausbót vydrží vítr o rychlosti až 250 kilometrů v hodině.

Na podobném projektu dnes již pochopitelně nesmí chybět ani solární panely o výkonu 36 kW a také 1000kWh bateriová základna, díky níž dokáže Arkup #1 fungovat zcela samostatně bez přístupu k externím energiím. Ze střechy se sbírá také dešťová voda a filtruje se k dalšímu užití a celý hausbót se dokáže díky dvěma elektrickým lodním pohonům pohybovat rychlostí až 7 uzlů (13 kilometrů v hodině).

arkup-boat3

A zapomenout se nesmíme vrátit ani k interiéru a jeho výbavě. V přední části se nachází velká terasa a za sklem je pak salónek, jídelna, kuchyně i koupelna. Ve druhém patře jsou další čtyři ložnice, přičemž každá má vlastní koupelnu. Prozatím má Arkup v prodeji pouze tento první model, ale v následujících 12 měsících chce postavit další tři. Navíc nevylučuje ani možnost, že by do budoucna mohl například na Středním východě, v Asii nebo Karibiku vybudovat ekologické rezorty, které by tvořily právě jeho luxusní hausbóty.

arkup-boat1
arkup-boat6
arkup-boat9
arkup-boat8
arkup-boat4
arkup-boat5
arkup-boat7

Diskuze (0)

Novinka

Anonym