Mají slibné výsledky při zastavování nádorů. Startup z brněnské univerzity nabírá 40 milionů

CasInvent Pharma vyvíjí léčiva pro pacienty trpící velmi vážnými nemocemi, jako je třeba leukemie nebo některé typy rakoviny prsu.

Peter BrejčákPeter Brejčák

casinvent-pharma

Foto: CasInvent Pharma

Kamil Paruch s kolegy z Masarykovy univerzity

0Zobrazit komentáře

CasInvent Pharma vznikl jako spin-off před čtyřmi lety díky spolupráci Masarykovy univerzity a bio-inovačního centra i&i Prague. Specializuje se na vývoj vysoce selektivních inhibitorů enzymů, které hrají důležitou roli v procesech souvisejících se vznikem závažných onemocnění. Inhibitory, které jako látky obecně zpomalují nebo úplně znemožňují určitou chemickou reakci, v případě těch od CasInventu eliminují leukemické buňky, potenciál je ale i u dalších nemocí. Ve vývoji teď firmu podruhé podpořili investoři, podívejte se na základní fakta.

Zainvestovaný startup: CasInvent Pharma 

Kdo investuje: Investiční fondy i&i Biotech Fund a KHAN-I, bio-inovační centrum i&i Prague, Nadace rodiny Holečkových a společnost Bioinvestimed.

Kolik a v jakém kole: 1,6 milionu eur (40 milionů korun) v pre-series A, předtím v září roku 2022 firma získala 32 milionů korun.

Co startup dělá: „Naším cílem je vývoj účinných léčiv pro pacienty trpící velmi vážnými nemocemi, které jsou charakteristické velmi nízkou mírou přežití,“ říká ředitel Alexander Scheer. Podle něj mají vyvíjené inhibitory potenciál v budoucnu pomoci při léčbě pacientů, kteří trpí mimo jiné akutní myeloidní leukemií, rakovinou slinivky, vybranými typy rakoviny prsu (TNBC) a dalšími onemocněními, která mají v současné době jen omezené možnosti léčby.

Zakladatelé: CasInvent Pharma v roce 2020 založila Masarykova univerzita v Brně a Bio-inovační centrum i&i Prague.

Co na to investor: „Za posledních 18 měsíců dosáhl tým odborníků z CasInvent Pharma ve vývoji svého portfolia inhibitorů CK1 slibných výsledků,“ uvádí Michael Krebs z investičního fondu KHAN-I.

Na co startup plánuje využít investici: K podpoře vývoje látek, které v budoucnu mohou pomoci například při léčbě leukemie, solidních tumorů a dalších závažných onemocnění.

Vše o startupových investicích

Rubriku Startupy podporujíjt-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym